Vali Davut Haner’in Aşura Günü Mesajı

k

“Saygıdeğer Iğdırlılar;

Muharrem ayının 10. günü olan Aşura günü vuku bulan ve İslam âlemini derinden yaralayan Kerbela faciası, hangi meşrep ve mezhepten olursa olsun tüm Müslümanların yüreğini yakan önemli bir gün olarak yad edilmektedir.

Şüphesiz ki Kerbela olayını anlatmaya kelimeler yetmez, fakat denizden bir zerre misali olsa da Kerbela’dan alınması gereken dersler vardır: Ülkemizi bölmeye çalışan, insanlarımızı birbirine düşüren, kardeşi kardeşe vurduran fikirlerden uzak durarak sevgi, kardeşlik, barış ve huzur ortamı içerisinde birbirimize kenetlenmeliyiz.

 Bugün, Hz. Hüseyin ve Ehl-i-Beyt’ten birçok masumun katledilişinin yıldönümüdür. Bu hüzün, tüm İslam aleminin kalbinde yaşattığı bir acıdır. Hz. Peygamberimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin’in acımasızca şehit edilmesiyle gerçekleşen bu elim olay, aslında tüm insanlığa zulmün karşısında dimdik durmayı öğreten bir hadisedir.

Son zamanlarda ülkemizde güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza yapılan, barış ve huzur ortamını zedelemeyi amaçlayan menfur saldırılarla karşı karşıyayız. Ayrıca çeşitli İslam ülkelerinde de yüreğimizi yaralayan birçok acılar yaşanmaktadır. Bu tür acıların, birlik ve beraberliğimize yönelik saldırıların amacına ulaşmasına izin vermemek için millet olarak her zamankinden daha fazla birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde olmamız büyük önem arz etmektedir.

Bugünlerin manevi havasının arzu ettiğimiz birlik beraberlik ve kardeşliğimize katkı sağlayacağına inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ehl-i Beyt, Kerbela şehitlerimizi, bu vatanın birliği ve bütünlüğü için canını veren aziz şehitlerimizi ve teröre kurban giden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anar, gerek ülkemizde gerek İslam aleminde ve tüm insanlıkta acı ve zulümlerin sona ermesini Allatan niyaz ederim.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.