Vali Davut Haner’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

k

“Toplumların temel taşı aile, aile kurumunun temel taşı ise kadınlarımızdır. Unutulmamalıdır ki; her zaman varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumların teminatıdır.

1977 yılında Birleşmiş Millet Genel Kurulunda alınan bir kararla 8 Mart gününün “Dünya Kadınlar Günü” olarak kutlanması kararlaştırılmıştır. Bu kararla, kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olma mücadelesinin başlangıcı sayılan, 8 Mart günü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlar için bir bilinçlenme ve dayanışma günü olarak kutlanmaktadır.

Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği gelişme, kadına ayırdığı yer ve ona duyduğu saygı, verilen hak ve sorumluluklarla ölçülür. Bu bağlamda bir çok ulustan önce Türk kadını 1935 yılında seçme ve seçilme hakkını kullanmıştır. Ülkemizde kadının; eğitimde, bilimde, sanatta, ekonomide, siyasette kamu yönetiminde kısacası hayatın her alanında yaptığı çalışma ile elde ettiği başarı her geçen gün artmaktadır.

Huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olan kadınlarımızın her şeyden önce bir ana olarak, geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı ahlak, edep ve terbiye dahilinde yetiştirerek topluma faydalı birer fert olmaları yolunda gösterdikleri gayret ve fedakarlık her şeyin üstünde ve takdire şayandır.

Bu vesile ile bütün kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyor, yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren tüm annelerimizi ve kadınlarımızı en kalbi duygularla selamlıyor, saygılarımı sunuyorum.”

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.