Vali Davut Haner’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı…

kl

Bugün tarihimizde çok önemli bir günü hep birlikte kutlamanın mutluluğu içindeyiz Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki kahraman ordumuzun kazandığı 30 Ağustos Zaferi milletimiz için umutsuzluğun sona erdiği, halkımızın esaretten kurtulduğu yeni ve aydınlık bir dönemin başlangıcı olmuştur. 

Hepimizin yakından bildiği gibi, Birinci Dünya Savaşı sonunda Anadolu toprakları düşmanlarca işgal edilmiş, milletimiz tarih sahnesinden silinmek istenmiştir. Ancak ordu ve millet dayanışmasının en üst seviyede yaşandığı kurtuluş mücadelesi ile Türk milleti hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden taviz vermeden sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

 Kuşkusuz Bağımsızlık Savaşı’nın kazanılmasında; dil, din, etnik köken ayrımı olmaksızın herkesin, millet olma bilinciyle bütünleşmesi ve birlikte hareket etmesi en önemli etken olmuştur. Bağımsız ve hür yaşamak uğruna; kadını erkeği, genci yaşlısı, doğulusu batılısı herkes omuz omuza vererek, tüm varlığını ortaya koyarak savaştılar. Kurtuluş savaşı dönemindeki neslin mücadelesi sayesinde, bu topraklar uğruna verilen canlarla ve dökülen kanlarla vatan olmuştur.

Bugün bizler de Kurtuluş Savaşında verilen zorlu mücadeleyi ve o günlerin şartlarını hiç unutmadan birlik ve beraberlik içerisinde Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz

Bu duygularla başta Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, bu zaferi bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum

 

Davut HANER

Iğdır Valisi

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.