Vali Davut Haner’in 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

            Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olan “24 Temmuz” her yıl Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır.

vf

Haberlerin ve düşüncelerin iletilmesine aracılık ederek toplumun bilgilendirilmesini, farklı fikirlerin dile getirilmesini ve tartışılmasını sağlayan basın, üstlendiği görev itibariyle bugün toplumumuzun en önemli kurumlarından biri haline gelmiştir.

İçinde bulunduğumuz çağda her türlü aracın iletişim vasıtası olarak kullanılması nedeniyle haberler daha hızlı yayılıp, paylaşılmaktadır. Kitle iletişimin bu kadar etkin olduğu bir zamanda basın kuruluşlarının güç ve önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Hal böyle olunca basının; içinde yaşadığı toplumun, mili, ahlaki, insani ve kutsal değerlerine sahip çıkarak doğru ve tarafsız bir şekilde görevini yerine getirmesi kamuoyunun nazarında oldukça önem taşımaktadır.

Bu düşüncelerle; mesai kavramı gözetmeksizin toplumu aydınlatmak, kamuoyu oluşturmak, iç ve dış dünyadan haberdar etmek için her koşulda sorumluluk bilinciyle hareket eden başta Iğdır’da görev yapan radyo, televizyon, yerel ve ulusal gazetecilerin temsilcileri olmak üzere tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutlar, esenlikler dilerim.

 

 

          Davut HANER

            Iğdır Valisi

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.