Vali Davut Haner’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

valı

“Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşu olan ve tarihimizin önemli günlerinden biri olarak anılan 23 Nisan günü, İstiklal Mücadelesi’nin sürdürüldüğü zorlu günlerde milli birliğin ve milli egemenliğin en somut tecellisi olmuştur.

 Milletin iradesiyle oluşturulan TBMM ile Türkiye’nin modern dünyayla bütünleşme sürecine etki sağlamış ve güçlü yarınların temelleri atılmıştır. Demokrasi, adalet ve hukukun üstünlüğünün ve kurumların meşruiyetinin dayanağının milli egemenlik olduğu anlayışıyla Türkiye’nin güçlü temeller üzerinde yükselmesinin yolunu açmıştır.”

Sevgili çocuklar;

Atatürk’ün sizlere bayram olarak armağan ettiği bu anlamlı gün, milletimizin gurur ve coşku günüdür. Dünya çocuklarının da katımıyla bir şenlik atmosferinde kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk’ün ve milletimizin siz çocuklara verdiği değeri ve duyduğu güveni en güzel şekilde ortaya koymaktadır. Sizler ülkemizin geleceği, milletimizin umudusunuz. Önümüzdeki yıllarda önemli görevlere gelecek, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edecek ve yarınlara taşıyacaksınız.Başarılarınızla, ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici rol oynayacaksınız.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm milletimizin ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlar, bu bayramın ülkemize barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederim.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.