Vali Davut Haner’in 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

33

“Değerli Iğdırlılar;

Devletimizin ve milletimizin gazilerimize verdiği önemin, onlara duyulan minnet ve şükran duygularının bir ifadesi olarak Ülkemizde her yıl 19 Eylül tarihi ‘Gaziler Günü’ olarak kutlanmaktadır.

Vatanını, milletini, hürriyet ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan aziz milletimizin şanlı tarihi bu uğurda kahramanca verilen mücadelelerle doludur. Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için canları pahasına cepheden cepheye koşan, bu uğurda şehit olmayı göze alan gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Bugün üzerinde yaşadığımız topraklar, vatan, bayrak ve millet sevgisiyle hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen, korkusuzca şehitlik ve gazilik mertebelerine erişen büyük kahramanlarımızın bizlere en kıymetli armağanı ve emanetidir. Bizler de bu kutsal emanete gereken değeri vermeli, onu en iyi şekilde korumalı ve nesilden nesile yaşatmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, ulusumuzun birlik ve beraberliği için üstün fedakârlıklar göstererek mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize de sağlık ve esenlikler diliyorum. “

            Davut Haner

           Iğdır Valisi

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.