Vali Davut Haner’in 12 Mart Mesajı

k

“Devletimizin ve milletimizin bağımsızlık sembollerinden biri olan İstiklal Marşımız, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen, aziz milletimizin diriliş destanıdır. Kurtuluş Savaşı yıllarında maddi ve manevi zorluklarla mücadele eden ecdadımızın ortak duygusunun, inancının sembolüdür.

Her okunduğunda yüreklerde vatan ve bayrak sevgisini yeniden yeşerten, atalarımızın bağımsızlık uğruna neleri feda ettiğini çok iyi anlatarak, korumamız gereken asli değerlerimizi hatırlatan, en önemli milli değerlerimizden birisi olan İstiklal Marşı, milletimizin Kurtuluş Savaşında gösterdiği azim, bağımsızlık aşkı ve hür yaşama mücadelesini en doğru ve en güçlü şekilde ifade ederek, ebedileşmiştir. Usta şair Mehmet Akif ERSOY’un da dediği gibi; Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmayı nasip etmesin.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 95. yıldönümünü kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelenin istiklal kahramanlarını ve bu mücadeleyi destanlaştıran Mehmet Akif ERSOY’u bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.