Vali Davut Haner’in 10 Nisan Polis Günü Mesajı

 

f1

Toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, vatandaşın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hâkimiyetinin ve devlet otoritesinin tesisi gibi birçok hayati görevi mesai mefhumu gözetmeksizin üstlenmiş olan Emniyet Teşkilatımızın 10 Nisan Polis Haftasını kutlamaktayız.

Emniyet Teşkilatımız sayesinde bugün, vatandaşlarımız huzur ve güven içerisinde yarınlarından emin olarak yaşamlarını temin etmektedir. 169 yıldır, gece gündüz demeden özveriyle çalışan Emniyet Teşkilatımızın başarılı çalışmaları sayesinde, ülkemiz daha güvenli bir hale gelmiştir.

Milletimizin huzur ve güvenini sağlamakla beraber, devletin bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü yıkıcı ve bölücü faaliyetlere karşı gerektiğinde canını ortaya koyan polis teşkilatımız; mazlumlara kuvvet, adalete ise güven sağlamayı görev edinmiştir.

Gücünü halktan ve kanunlardan alan polisimiz, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvî görevlerini yerine getirerek, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Başta toplum destekli polislik çalışmaları ve bu çerçevede gerçekleştirilen çeşitli faaliyetleri ile spordan eğitime kadar yapılan pek çok etkinlikle halkımızın gönlünde sevgi ve güven havası oluşturmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm polislerimizin bu anlamlı gününü kutluyor, üstlendiği kutsal görevi uğruna canlarını seve seve feda eden şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de minnetle anıyorum.

 

Davut HANER

Iğdır Valisi

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.