Vali Davut Haner’in 10 Kasım Mesajı…

5

Değerli Iğdırlılar;

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu olan ve ülkemizi çağdaş dünyanın onurlu ve saygın bir üyesi haline getiren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyoruz.

Atatürk, sadece milletimizin değil tüm insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir. Özellikle günümüzde Üçüncü Dünya ülkeleri diye anılan toplumları, derin bir şekilde etkilemiştir. Gerek yurt içinde ve gerekse de tüm dünyada adının her zaman canlı kalması ve heyecanla anılması büyük ölçüde bu yüzdendir.

Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal etmeden önce; “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyerek, bize bıraktığı asıl miras ve amaca da işaret etmiştir. 10 Kasım’larda Atatürk’ün vefatından ziyade eserlerini, bu toprakları vatan kılan değerlerini konuşmalı, anlamaya çalışmalı ve kuşaklar boyu devam edecek bayrak yarışına var gücümüzle devam etmeliyiz.

Mustafa Kemal Atatürk’ü andığımız bu günde bizlere düşen görev; Cumhuriyetin kuruluşuyla belirlenen idealleri yaşatabilmek için Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstünde tutmak olacaktır.

Bu düşüncelere, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnet, rahmet ve şükranla anıyorum.

Davut HANER

Iğdır Valisi

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.