Vali Davut Haner’den Engelliler Haftası Mesajı

????????????????????????????????????

“Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Engelliler Haftası, engelli olarak tanımlanan bireylerimizin haklarına dikkat çekilmesi açısından oldukça önem arz etmektedir.

Sosyal devlet ve yardımsever bireyler olma bilinciyle, engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, toplum olarak en önemli görevlerimiz arasında yer almaktadır. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adaylarıyız ve bu bilinçle engelli vatandaşlarımıza yaklaşım gösterelim.

Devletimiz tarafından düzenlenen yeni yasalarla engelli bireylerimizin çalışma imkânları artırılmış, ayrıca başta eğitim ve sağlık olmak üzere herkesin özgürce ve rahatça yararlanabildiği imkânlar, engelli vatandaşlarımızın kullanımına sunulmuştur.

Hayatın değişik alanlarında yapılan bu düzenlemeler engelli vatandaşlarımızın yaşamsal faaliyetlere ve sosyal hayata katılımını güçlendirmektedir. Huzurlu ve güvenli bir toplum olabilmenin yolu, engelli vatandaşlarımızın da toplumun ayrılmaz bir parçası haline getirilmesi ile mümkündür. 

Engellerin birlikte ve beraber aşılacağı düşüncesiyle Hafta’nın, toplumsal duyarlılığımızın artmasına vesile olmasını temenni ederek, tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve toplumla bütünleşmiş bir yaşam diliyorum.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.