Vali Davut Haner, Kırsal Kalkınma Yatırım Desteklenmesi Programı Kapsamında Çiftçilerimize Makine Dağıtımı Yaptı

lo

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklemesi Programı kapsamında Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi amacıyla 05 Eylül 2014 Cuma günü çiftçilerimize makine ve ekipman dağıtımı yapıldı.

Pancar Şefliğinde düzenlenen programa Vali Davut Haner, Vali Yardımcısı Vekili, İl Özel İdare Genel Sekreteri, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü, Pancar Şefi, Kurum Müdürleri ve Çiftçiler katıldı.

Çiftçilerimizin modern tarım yaparak daha çok verim alacaklarını ifade eden Valimiz, makine ve ekipmanların dağıtımında emeği geçen herkese teşekkür etti. Makinelerini alan çiftçilerimiz ise memnuniyetlerini dile getirerek Valimiz Davut Haner’e teşekkür ettiler.

İlimizde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından 2008 yılından itibaren Makine ekipman desteği faaliyetleri yürütülmekte olup, yürütülen bu faaliyetler kapsamında 24 çeşit makine ekipmandan oluşan toplam 1.125 adet makine ekipman alımı desteklenmiştir. Böylece %50 si hibe edilerek alınan bu makinelerden şimdiye kadar 4.331.771 tl lik tutar çiftçilerimize hibe edilmiştir.

2014 yılında ise, 473 kişi başvuru yapmış olup, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Iğdır iline ayırdığı 996.919,54 tl lik ödenek çerçevesinde 224 adet makine ekipmanı destekleme programına alınmıştır.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.