Vali Davut Haner Karakoyunlu İlçesi’nde Çeşitli Açılışlar Gerçekleştirdi‏

d

Vali Davut Haner, Karakoyunlu Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin hazırlamış olduğu ve Karakoyunlu Kültür Evi ile Karakoyunlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan SODES projeleri kapsamında yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek Karakoyunlu Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz’den bilgi aldı.

Vali Davut Haner yaptığı açıklamada; “yapılan projeleri yerinde inceledim. Her biri bir birinden güzel projeler bu projeleri gerçekleştirerek hayata geçiren ilçemiz kaymakamına ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Karakoyunlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan SODES ile köy çocuklarına okul öncesinde fırsat eşitliliği projesi kapsamında 17 köy okuluna televizyon, elektrikli süpürge, dolap, oyuncak, kırtasiye malzemesi, kıyafet alındığını belirtti. 23 Nisan etkinliği programına yönelik destek sağlandığını söyleyen Ersöz; “bununla beraber hayata geçirmiş olduğumuz proje kapsamında halk eğitim binasında yapılan kültür evi projesi 110 Bin tltutarındadır. Proje kapsamında fitnes aletleri, televizyon ve su sebili alımı yapılmıştır. Kültür evinde bağlama, gitar, yan flüt ve keman kurslarının verileceği müzik odası resim ve ebru kurslarının düzenleneceği resim odası ile bay ve bayanlara yönelik dergiler her yaş gurubuna yönelik kültürel kitapların yer aldığı kitaplık bulunmaktadır. Kültür evi ayrıca satranç ve mangala türü zeka oyunları ile ilçe halkına hizmet verecektir” şeklinde konuştu.

Program, müzik dinletisi ikram ve halkoyunları gösterileriyle son buldu.

Programa Iğdır Valisi Davut Haner, Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, Emniyet Müdürü Yüksel Babal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, Karakoyunlu Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Aralık Kaymakamı Tolga Kamil Ersöz, İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Tahir Kaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Tuzluca, Belediye Başkanı Kurban Kaya, İl Genel Meclis Başkanı Abdulkadir Özsular, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.           

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.