Vali Davut Haner, Fotoğraf Sergisinin Açılışını Yaptı‏

12

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca; toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla 2009 yılından bu yana devam ettirilen program kapsamında, “Tarım ve İnsan” konulu sergi geçtiğimiz salı günü İl Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Programa; Vali Davut Haner, Iğdır Ticaret Borsası Başkanı Serhat Kumtepe, Şoförler Odası Başkanı Selahattin Artantaş, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Eraslan ve kurum müdürleri katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Eraslan yaptığı açıklamada; “2013 yılında 5.’si düzenlenen ‘’Tarım ve İnsan’’ konulu fotoğraf yarışmasında; genel, çiftçi-üretici, öğrenci, gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığı çalışanları, Denizbank çalışanları ve toprak teması kategorisi olmak üzere toplam 6 kategoride dereceye giren ve sergilenmeye değer görülen birbirinden güzel 70 fotoğraf yer almaktadır. Bu fotoğraflarsa yarışmaya katılan 769 katılımcının, toplamdaki 3 bin 158 fotoğraf arasından seçilmişlerdir” dedi.

Söz konusu serginin açılışını gerçekleştiren Vali Davut Haner, katılımcılarla birlikte birbirinden farklı eserlerin yer aldığı fotoğraf galerisinde incelemelerde bulundu.

Yarışmada; birincilik ödülüne layık görülen genel kategoride Alahattin Kanlıoğlu ve Seyit Konyalı, çiftçi kategorisinde Mahmut Orhan Alkaya ve Sabri Altın, öğrenci kategorisinde Fatih Karaoğlu ve Fırat Kıztanrı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanları kategorisinde Alaeddin Çetin ve İlhan Turan, Denizbank çalışanları kategorisinde Şerife Cengiz ile toprak teması kategorisinde yer alan Aynur Yıldırım ve Ender Pekşen’e ait fotoğraflar sergilendi. 

 13

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.