Vali Alpman’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 

“Bilindiği üzere Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü; yine ATATÜRK’ün izinde yürüyen kıymetli öğretmenlerimiz için Ülkemizde 1981 yılından beri ‘Öğretmenler Günü’ olarak kutlanmaktadır.

 Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK “Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” diyerek medeniyet yarışında en önemli gücün öğretmenler olduğuna işaret etmiş, öğretmenlerimizin toplum içerisinde de en saygın konumda yer aldığını belirtmiştir.

Toplumumuzda anne-baba kutsallığı ile eş değerde tutulan öğretmenlerimiz, geleceğimiz olan çocuklarımızın zihinsel ve kişilik olarak yarınlara hazırlanmasında, hızla gelişen ve değişen dünyayı bilgi ve donanım olarak yakalamasında, milli ve manevi değerlerin kazanılmasında, okuyan, düşünen, araştıran bireyler olarak yetişmelerinde çok önemli roller üstlenmektedirler. Öğretmenler, insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlardır.

 Vatanına ve milletine bağlı nesiller yetiştirmenin önemi ve değeri 15 Temmuz hain darbe girişiminde bir kez daha açıkça ortaya çıkmış, öğretmenlerimizin sorumluluklarını bir kat daha artırmıştır.

Büyük bir sabır ve fedakârca çıktıkları bu yolda öğretmenlerimize olan minnet ve şükran duygularımızı her zaman taze tutmalı, Hz. Ali (a.s) “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözünü aklımızdan çıkarmayarak, sevgi ve saygımızı her daim göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, bütün eğitimcilerimizi saygı ve minnetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Gününü” en içten dileklerim ile kutluyorum.”

 

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.