Vali Alpman Kilim Atölyesini Ziyaret Etti

 

Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Karakoyunlu ilçesinde açılan kilim atölyesini ziyaret etti.

Karakoyunlu ilçesinde bulunan kilim atölyesini gezerek, kurs hocası Sakine Cangel Turan’dan bilgi alan Alpman, kursiyerlerle sohbet etti. Karakoyunlu’da faaliyet gösteren kilim atölyesini ziyaret eden Vali Alpman, “Kursiyerlerimiz yaptıkları çalışmalar ile kendi öz kültürümüzü kilimlere yansıtıp emek veriyorlar. Maddi yönden çok büyük paralar kazanmayan kardeşlerimiz günde ortalama 20 TL kazanıyor ve bu para çok az. Bu bakımdan el emeği, göznuru ile kilim dokuyan hanım kardeşlerimiz ile ilgili bizimde bir şeyler yapmamız lazım. İnşallah bu şartların daha iyi olması için gayret sarf edeceğiz” dedi.

 Ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren kurs hocası Sakine Cangel Turan ise; “Sayın Valimiz Ahmet Turgay Alpman ve Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Aydoğdu’nun atölyemizi ziyaret etmeleri bizi çok memnun etti. Kilim kültürüne vermiş oldukları desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 Ziyaret boyunca Vali Alpman’a Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Aydoğdu eşlik etti.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.