Vali Alpman, İlk Derste 15 Temmuz’u Anlattı

VALİ ALPMAN, ÖĞRENCİLERE 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ ANLATTI. (İHA/IĞDIR-İHA)

VALİ ALPMAN, ÖĞRENCİLERE 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ ANLATTI. (İHA/IĞDIR-İHA)

Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, 2016–2017 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle ziyaret ettiği Ziya Gökalp Ortaokulu öğrencilerine 15 Temmuz darbe girişimini anlattı.

Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve Okul Müdürü Mehdi Yalçın tarafından karşılanan Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, sınıfları gezerek öğrencilere önce; “ülkemizde neler oldu. 15 Temmuz size neyi hatırlatıyor?” şeklinde soru sorarak, 15 Temmuz darbe girişimini anlattı. Vali Alpman konuşmasında; “ülkemiz büyük bir belayı halkımızın karşı durmasıyla atlattı. FETÖ terör örgütü orduya yerleştirdiği ve beynini yıkadığı bazı askerlerle darbe girişiminde bulundu. Halkın seçtiği Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı ve meclisimizi hedef aldılar. Bomba attılar. Halkımızın üzerine ateş açtılar. Ama halkımız bu darbecilere karşı demokrasiyi savunarak karşı durdu. 15 Temmuz’u unutmayınız. Demokrasiye her anda sahip çıkınız. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Vatanınızı bayrağınızı seviniz. Her şeyin başı sevgidir. Sevgi bütün kötülükleri yener. İnsanlara insan oldukları için değer verin sevin” dedi. 
 

Vali Alpman, yaptığı konuşmanın ardından öğrencilere hikâye kitabı hediye ederek bol bol okumaları tavsiyesinde bulundu.

Öğretmenlerle de sohbet eden Vali Alpman; “yeni nesli yetiştirecek olan sizlersiniz. Öğrencileri vatan, millet, bayrak sevgisi ile yetiştirin. Sevgiyle sulayın. Öğrencilere ne kadar sevgiyle yaklaşırsanız o kadar başarılı olur. Beni okula sevdiren Emin Hocam oldu. Kendisiyle görüşüyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Alpman, daha sonra 90 yaşında olan öğretmenini arayarak hatırını sorduktan sonra okuldan ayrıldı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.