Vali Alpman Iğdır Üniversitesi Mezuniyet Törenine Katıldı

 

Iğdır Üniversitesi 2016-2017 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni, 16 Myıs 2017 Salı günü, Suveren Kampüsü Ziraat Fakültesi bahçesinde büyük bir coşkuyla yapıldı. Üç gün sürecek olan Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen, mezuniyet törenine, Vali Ahmet Turgay ALPMAN, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı ALMA, Nahcivan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih MUHARREMOV, Vali Yardımcısı Bilgehan KARANFİL, İl Jandarma Alay Komutanı Kahraman DİKMEN, İl Emniyet Müdürü Orhan ÇEVİK, Azerbaycan Iğdır Konsolosu Behdud GADALI, AK Parti İl Başkanı Ahmet TUTULMAZ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat AKKUŞ,  Aralık Belediye Başkanı Bayram TEKSAY ve Karakoyunlu Belediye Başkanı Kurban KAYA, Kurum Müdürleri, Öğretim Üyeleri, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı.

            Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi birincisi Bahar ÇİMEN, Iğdır üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı ALMA birer konuşma gerçekleştirdi.

            Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı ALMA “1416 öğrencinin mezun olduğunu, öğrenciliğin hiçbir zaman bitmediğini insanların yaşamları boyunca sürekli öğrenmeye devam ettiğini” vurguladı.

            Ardından Vali Sayın Ahmet Turgay ALPMAN şunları söyledi; “Iğdır Üniversitesi 2016–2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni için toplanmış bulunuyoruz. Başta Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma olmak üzere, öğrencilerimizi çağdaş, kültürlü, bilgili, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı birer birey olarak topluma kazandırma gayreti gösteren, bütün öğretim elamanı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Her mezuniyet töreni bir son olmaktan çok uzun ve meşakkatli bir yolculuğun da başlangıcı demektir. Bu yolculukta yanınızda olacak, zorlu günlerde önünüzü aydınlatacak tek dostunuz ise hocalarınızdan aldığınız eğitim olacaktır. Ancak bu hiçbir zaman “ben okuldan mezun oldum, eğitimim bitti” şeklinde yanlış yorumlanmamalıdır. Daima kendinizi geliştirme gayretinde olunuz. Ulu önderimizin gençliğe hitabesinde, sizleri görevlendirdiği gibi Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa edecek ve bunun ışığında ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine taşıma noktasında en büyük silahımız siz gençler olacaksınız. Bu duygu ve düşüncelerle mezuniyetinizin hepinize hayırlı olmasını ve bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum.”

            Yapılan konuşmaların ardından üniversiteyi başarıyla tamamlayarak dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Iğdır Üniversitesi 2016-2017 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni kep atma törenin ardından halk oyunu gösterisi, Nahcivan Devlet Üniversitesi Müzik Topluluğu ve yerel müzik gruplarının canlı müzik performanslarıyla sona erdi.                           KAYNAK: İLGİLİ KURUM

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.