Vali Alpman, Demokrasi Şehitlerinin Ailelerini Ziyaret Etti

Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman ve beraberindeki heyet, 15 Temmuz günü FETÖ'nün darbe girişiminde şehit olan özel harekât polisi Başkomiser Bülent Yurtseven ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın koruması Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent Aydın’ın yakınlarına başsağlığı dileğinde bulunup bayramlarını kutladı.

Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, 5. Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Murat Demirkıran, Tuzluca Kaymakamı İbrahim Çivelek, Iğdır Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Kahraman Dikmen, Emniyet Müdürü Yüksel Babal, FETÖ'nün darbe girişiminde, savaş uçakları ile bombalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekât Daire Başkanlığı binasında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit düşen 48 yaşındaki Başkomiser Bülent Yurtseven ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın koruması Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent Aydın’ın ailelerini ziyaret ederek başsağlığı dileyin de bulunup bayramlarını kutladı.

Ziyaret esnasında konuşan Vali Ahmet Turgay Alpman; "bu millet 15 Temmuz gecesi Bülent Aydın, Bülent Yurtseven kardeşimiz gibi birçok değerli evladını kaybetti. Ancak ve ancak bu kardeşlerimiz boşuna şehit olmadılar. Bu vatan bu şehitlerin fedakârlığı sayesinde ayakta duruyor. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Bu kahramanları asla unutmayacak, unutturmayacağız. Onların bizlere emanet olarak bıraktıkları evlatları, aileleri ise bizim her zaman başımızın tacı olacaklar. Hain FETÖ, PKK ve DAEŞ de hak ettikleri cezayı alacaklardır. Kim ne yaparsa yapsın bu vatan bölünmeyecek her zaman muzaffer olacak güçlü olacak düşmanlara fırsat verilmeyecektir" dedi. Şehit yakınları ise “Vatan sağ olsun bayrak sağ olsun, Vatansız yaşamaktansa şehit olup vatanı yaşatmak her Türk insanının görevidir. Şehidimiz vatanı için can vermiştir. Onların yeri doldurulur fakat vatanın yerini dolduramayız” dediler.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.