Vali Ahmet Turgay Alpman’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

            “10 Ocak tarihi, basın çalışanlarına ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 Sayılı Kanun’un yürürlüğe girdiği 1961 yılından bu yana  “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır.

            Çağdaş demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, toplumumuzun gözü, kulağı ve sesidir. Halkın haber alma hakkına aracılık eden basın, aynı zamanda vatandaşların sesini duyurmada da önemli bir işleve sahiptir. Kamuoyunun vicdanı olmak gibi önemli bir sorumluluğu taşıyan basın mensuplarımız, basın ahlak ilkeleri doğrultusunda, kişi haklarına ve özel hayata saygı anlayışı içinde, doğru ve tarafsız haber  yapmak için zaman kavramı gözetmeksizin fedakârca görevlerini yerine getirmektedirler. Onların bu özverili çabaları, çoğulcu ve özgürlükçü demokrasimizin zenginleşmesinde önemli bir role sahiptir.

            İlimizde olan gelişmeler konusunda halkımızı bilgilendiren, vatandaşlarımızla devlet arasında köprü görevi yaparak, İlimizin kültürel, sosyal, turizm ve ekonomik gelişiminde etkin bir rol üstlenen yerel basınımızın da özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum.

            Bu duygu ve düşüncelerle; öncelikle görevleri başında hayatını kaybeden gazetecileri rahmetle anarken, gazetecilik mesleğini icra eden tüm basın mensuplarının “10 Ocak Gazeteciler Gününü” kutlar, görevlerinde başarılar dilerim.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.