Vali Ahmet Turgay Alpman’a, İdareciler Günü Ziyareti

 

10 Ocak 1971 yılında Mülki İdare Amirleri sınıfının ihdası ile yapılan ilk mesleki toplantı başlangıç kabul edilerek, Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılı Genel Kurulu’nda 10 Ocak tarihi, “İdareciler Günü” olarak kabul edilmiştir. 10 Ocak İdareciler Günü nedeniyle, ilimizde görev yapan mülki idare amirleri, Vali Ahmet Turgay Alpman’ı ziyaret ettiler.

 İlimizde görev yapan Vali Yardımcıları Bilgehan Karanfil, Harun Yücel, Aralık Kaymakamı Kemal Duru, Tuzluca Kaymakamı İbrahim Civelek, İl Jandarma Komutanı Kahraman Dikmen ve İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Vali Ahmet Turgay Alpman’ı makamında ziyaret ederek, İdareciler Günü’nü kutladılar.

Vali Alpman ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:

“Devletimizle vatandaşımız arasındaki bağı kuvvetlendirerek, ülkemizin gelişmesi için büyük fedakârlık ve çalışma azmiyle görev yapan, başta Vali Yardımcılarımız ile ilçelerimizde hizmet veren Kaymakamlarımız olmak üzere, tüm Mülki İdare Amirlerimizin ‘10 Ocak İdareciler Günü’nü kutluyor,  sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum. 11 Kasım 2016 tarihinde görevi başında hain bir saldırıyla şehit edilen Derik Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk ve kaybettiğimiz bütün mülki idare amirlerimize, Allah’tan rahmet diliyorum.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.