Vali Ahmet Turgay Alpman, Gazetecilerle Kahvaltıda Bir Araya Geldi

 

 Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlamak nedeniyle Iğdır’da görev yapan yerel ve ulusal gazetecilerle sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Polis evinde gerçekleştirilen kahvaltı programına; Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman’ın yanı sıra, Vali Yardımcıları Bilgehan Karanfil ve Harun Yücel, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Arzu Ud ve İl Nüfus Müdürü Serpil Ünsal da katıldı.

Iğdır Gazeteciler İletişim Derneği Başkanı Aydın Deniz ve dernek üyelerinin yanı sıra Iğdır’da görev yapan vasıflı gazete temsilcileri ile ulusal temsilciler de kahvaltı programına iştirak ettiler.

Vali Ahmet Turgay Alpman konuşmasında şunları söyledi:

 “Demokrasilerde basın en büyük güçtür. Demokrasi varsa basın da vardır, gazeteci de, gazete de vardır. Gazetecilerin bu ülkedeki fonksiyonlarının ve ülke yönetimindeki fonksiyonlarının ne kadar önemli olduğunu sizler benden çok daha iyi biliyorsunuz. Tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.

Bağımsız ve hür gazetecilik faaliyetinin en güzel örneğini 15 Temmuz’da gördük. Gazeteciler Cumhuriyete demokrasiye sahip çıktılar. Maalesef devletin televizyonu işgal altına alınmış ve halkı sokağa çıkmamaya çağırırken birçok bağımsız kanal Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajlarını, Başbakanımız Binali Yıldırım’ın mesajlarını yayınlayarak halkın sokağa çıkmasını, meydanlara çıkmasını söylüyordu. Halkımız gerçekten bu çağrılar üzerine harekete geçerek, meydanlara indi ve tankların üzerine çıkarak büyük bir tehlikeyi önlemiş oldu. Bu basının bağımsız ve özgür olması gerektiğinin en önemli göstergelerinden bir tanesidir. Ben hepinizin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nüzü kutluyorum.

            Gerçekten değerlisiniz, gerçekten bizlerin sesini hem halkımıza, hem Türkiye’ye hem de dünyaya duyuruyorsunuz. Bu anlamda bir kamu görevi ifa ediyorsunuz. Yaptığınız bu görevlerden dolayı sizleri tebrik ediyorum.”

Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, Vali Yardımcıları Bilgehan Karanfil ve Harun Yücel, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Arzu Ud bütün gazetecilerin 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutladıktan sonra kahvaltılı programda bir de sunum yapıldı. Dilucu Gümrük Kapısı’nda gerçekleştirilen bazı değişiklikler ve düzenlemeler hakkında Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Arzu Ud sunum yaptı. Ayrıca konuşan Vali Alpman şu bilgileri verdi:

“Dilucu Sınır Kapısı’nda artık yepyeni bir dönem başlamıştır. İşlemler hızla yapılıyor. Akaryakıt kaçakçılığı gibi konular tamamen bitmiştir. Kapıda ikinci bir köprü yapılması için ilgili kurumlarımızla gereken görüşmeleri yaptık, onay bekliyoruz. Nahçivan tarafının da bu konuya olumlu yaklaşacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Kahvaltı programı sonrasında Vali Ahmet Turgay Alpman gazetecilerle bir süre sohbet etti. Program günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

 HABER: MEHMET TOKA

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.