Vahdet Haftası Münasebetiyle Turgutlu Camii’nde Kur’an Ziyafeti Programı…

d5

Hz. Resulullah (s.a.a) ve Pak Torunu İmam Cafer’us Sadık’ın (a.s) mübarek veladet yıldönümleri ve vahdet haftası münasebetiyle Iğdır’lıların yoğunlukla katıldığı programda Turgutlu İmam Hüseyin (a.s) Camii tarafından Peygamber (s.a.a) Sevdalıları adı altında Kur’an Ziyafeti gecesi düzenlendi.

İmam Hüseyin (a.s) Camiinde Vahdet Programı

Turgutlu İmam Hüseyin (a.s) Camii ve Konferans salonunda yapılan iki ayrı programada halkın yoğun ilgisi vardı. Programların ilki İmam Hüseyin (a.s) camiinde yapıldı. Bu program Şeyh Ali Çalar’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İran İslam Cumhuriyeti’nden gelen ‘el-Kevser Dar’ul İbadet’ adlı ilahi ve tevaşih grubu tarafından okunan çeşitli ilahiler camidekilere maneviyat dolu dakikalar yaşattı. İran’dan gelen Kur’an Karileri yaptıkları tilavetlerle programın maneviyatını artırdılar. İmam Hüseyin (a.s) camii hocası Şeyh Bayram Dalga’nın Kur’an ve Peygamber hakkında yaptığı konuşmadan sonra program son buldu.

Peygamber Sevdalıları ve Kur’an Ziyafeti Programı

İkinci program ise konferans salonunda ve halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti. Bu programa Ehlibeyt âlimlerinden Şeyh Rahman Karanlık, Şeyh Ebulfezl Atalay, Şeyh Ali Atalay ve Şeyh Cumali Batum katıldılar. Sunuculuğunu Ehlibeyt âlimlerinden Şeyh Ali Çalar’ın yaptığı program Şeyh Ali Çalar’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını İmam Hüseyin (a.s) camii hocası Şeyh Bayram Dalga’nın yaptığı programın devamında Ehlibeyt âlimlerinden Şeyh Rahman Karanlık günün anlam ve önemi hakkındaki konuşmasını yaptı. İran İslam Cumhuriyeti’nden gelen misafir ilahi grubu ‘el-Kevser dar’ul İbadet’ grubu çeşitili ilahiler okuyarak programa renk kattılar. Misafir Kur’an Karilerinden Said Gaffariyan ve Hamid Sultani Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle gönüllere maneviyat kattılar.

Program duaların okunmasıyla son buldu.

Kutlu Doğum programı sonunda dua ve temennilerden sonra Hüseyniye Gençliği tarafından kurulan Klüp 14 Yıldız takımının tanıtımı yapıldı. Kutlu Doğum Programı verilen ikramlar ile son buldu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.