Üniversiteye ALUM Yetkilendirme Belgesi Teslim Edildi

Iğdır Üniversitesi bünyesinde kurulan Araştırma Laboratuvarları Uygulama ve Araştırma Merkezinin (ALUM) Toprakta Temel Analizler (Kapsam-1) ve Sulama Suyu Analizlerinden (Kapsam-3) yetkilendirilmiştir. Yetkilendirme şartlarının yerine getiren Üniversitenin yetki belgesi İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Mahmut TURAN tarafından Laboratuvar yetkilisi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Uğur ŞİMŞEK’ e takdim edilmiştir.

İl Müdürü Özkan YOLCU “Iğdır Üniversitesi bünyesinde kurulan ve Yetkilendirme Belgesi ile faaliyete başlayan Laboratuvarın ilimize toprak ve su analizlerinin yapılması konusunda katkı sağlayacağı analiz sonucu Gübre Tavsiyesi de yapılacağından çiftçilerimizin bilinçsiz gübrelemeyle uğrayacakları ekonomik kayıplar ve toprakta gübreleme sonucu oluşan kirlilikte azaltılacaktır.

 Yine İl Müdürlüğümüz ve Üniversite arasında varılan mutabakatta İl Müdürlüğümüz vasıtasıyla gönderilen toprak numuneleri indirimli olarak analiz edilebilecektir Yetkilendirilen Laboratuvarın İlimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.