ÜNİVERSİTEMİZ İŞBİRLİĞİYLE 1. ULUSLARARASI DİL ARAŞTIRMALARI KONGRESİ DÜZENLENDİ

I. Uluslararası Dil ve Edebiyat Araştırmaları Kongresi, 27-28 Şubat 2021 tarihlerinde Iğdır Üniversitesi ve RİMAR Academy işbirliğiyle düzenlenmiş ve Covid-19 salgınından dolayı çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir.

Kongre, ilgili bilim insanlarını bir araya getirmek suretiyle Türk Dili ve Edebiyatı araştırmalarına yön verecek ve ona yeni perspektifler kazandıracak bir platform oluşturmayı hedeflemiştir. Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın açılış konuşmasıyla başlayan Kongre, Dil ve Edebiyat Araştırmaları alanında disiplinler arası çalışmaları teşvik etmek, nitelikli ve özgün akademik üretime katkı sağlamak amacıyla düzenlenen uluslararası bir kongredir. Kongremize; Dil, Edebiyat, Kültür, Sanat, Tarih ve Sosyoloji alanında çalışan akademisyen ve araştırmacıları, özgün akademik çalışmalarla kongremize katkı sağlamaya davet etmiştir.

Kongremize çok farklı ülkelerden davetli bilim insanı katılmış olup, ilgili yönetmeliklerin şartlarını sağlamaktadır. Katılımcı akademisyenler, sözlü veya poster sunumu kendileri tercih ederek katılım sağlamışlardır. Kongrenin dili Türkçe, Arapça ve İngilizcedir. Bu kongreye yurtdışı ve yurtiçinde olmak üzere toplamda 138 kişi başvurmuştur. 60 kişi bilim kurulu tarafından kabul edilmiş olup kabul edilen bildirilerin 11’i Türkiye’den, 49’u yurt dışından katılım sağlamıştır.Kongrede sunulan bildirilerin özet metinleri veya tam metinleri yazarın isteğine bağlı olarak elektronik ortamda ISBN’li Kongre Bildiri Kitabında, tam ve özet metin olarak yayınlanacaktır. Katılımcının isteğine bağlı olarak gönderilen bildiriler, anlaşmalı  uluslararası dergide (derginin şartlarını sağlayarak) makale olarak yayınlanabilecektir. Kongreye katılım sağlayan tüm bilim insanlarına teşekkür eder, akademik çalışmalarında başarılar dileriz.

Uluslararası Dil Araştırmaları Kongre Yönetimi

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.