Üniversitemiz İle Aras Edaş Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

 

Iğdır Üniversitesi Bülent Yurtseven Kampüsü Rektörlük Binası Senato Odası’nda çeşitli konuları kapsayan işbirliği protokol imzalandı. İmza törenine, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, ARAS EDAŞ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürü Fikret Akbaş ile çok sayıda birim müdürü ve davetliler katıldı.

            ARAS EDAŞ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nin tanıtım videosu ve yapılan sunum ardından açıklamalarda bulunun, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, üniversitemiz ve ARAS EDAŞ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi arasında yapılan işbirliğinin çok önemli olduğunu belirterek, “Gerek ARAS EDAŞ, gerekse üniversitemizin çeşitli konularda işbirliği yapmalarının zamanı gelmiştir ve geçmektedir. Üniversite – Sanayi işbirliğinin güzel bir örneğini burada başlatmış bulunuyoruz. Biz üniversite olarak ilimize ve üniversitemize katkı sağlayacak her türlü işbirliğine her zaman açığız.” dedi.

            ARAS EDAŞ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürü Fikret Akbaş da konuşmasında, yaptıkları protokolün, üniversite ve sanayi işbirliği için örnek bir çalışma olduğunu belirtti. Bu tür çalışmaları çok önemsediklerini söyleyen Akbaş, “Bir ülkenin, bölgenin kalkınmasında alt yapının sağlamlığı kadar eğitim de çok önemlidir. Biz bunun ikisinin birleşmesinden yanayız. Biz personelimizin eğitimli, bölgeye katkı sağlayacak nitelikte bireyler olmasını istiyoruz. Bu protokolü daha önce Erzurum Atatürk Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi ve son olarak da Iğdır Üniversitesi ile yapıyoruz. Bu protokol bölgenin ve ilin kalkınmasına inşallah katkı sağlar.”

            Konuşmaların ardından Iğdır Üniversitesi ve Aras Elektrik Dağıtım A.Ş. işbirliği protokolü Rektör Alma ile Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürü Akbaş tarafından imzalandı. İmzalanan protokol ile, üniversitemiz öğrencilerine, staj, teknik gezi ve iş imkânı, ARAS Elektrik şirketine ise sertifikasyon programı ile eğitim desteği sağlamayı planlanmaktadır.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.