Üniversitemiz Bakü’deki “Tanıtım Günleri” Fuarında Yerini Aldı

z

x

Iğdır Üniversitesi’nin de aralarında bulunduğu Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) üyesi üniversiteler, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen ‘KÜNİB tanıtım günleri’ fuarında tanıtıldı.

Kafkasya Üniversiteler Birliği’ne(KÜNİB)  üye üniversitelerin eğitim olanaklarının tanıtıldığı organizasyonda Iğdır Üniversitesi’ni, Rektör Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Bal, Genel Sekreter Doç. Dr. Bilal Keskin, Iğdır Üniversitesi Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Hakan Güngörmez ve üniversite personeli temsil etti. Birlik üyesi birçok devlet ve özel üniversitenin katıldığı program, Azerbaycan’daki öğrencileri Türkiye üniversiteleriyle buluşturarak, gençliğin üniversite seçimini daha bilinçli bir şekilde yapmasına katkı sunmayı hedefliyor.

Türkiye ve Kafkas ülkelerinde bulunan yaklaşık 50 üniversitenin stant kurduğu tanıtım günlerinde Azerbaycanlı öğrenciler Iğdır Üniversitesi’nin tanıtım standına yoğun bir ilgi gösterdiler. KÜNİB’e üye üniversitelerin eğitim olanaklarının tanıtıldığı organizasyona Türkiye Bakü Büyükelçisi Alper Coşkun, üniversite rektörleri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Etkinlik süresince üniversitelerin hazırladıkları stantları ziyaret eden öğrencilere üniversitelerin bölümleri hakkında görsel sunumlar ve çeşitli broşürlerin dağıtımı yapıldı. Tanıtım Günleri etkinliği ile ilgili bir açıklama yapan Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz da, bu tür etkinliklerin üniversitelerin tanıtımı için son derece önemli olduğunu söyledi. Iğdır Üniversitesi’nde okuyan yabancı uyruklu öğrencinin olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Yılmaz, bu öğrencilerin Iğdır Üniversitesi’ni tercih etmelerinin kendilerini son derece mutlu ettiğini ifade etti. Rektör Prof. Dr. Yılmaz Türkiye’nin genç üniversitelerinden biri olmamıza rağmen en hızlı gelişen üniversiteleri arasındayız. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Şuanda üniversitemizde okuyan yabancı uyruklu öğrencilerimizin çoğu verdiğimiz eğitimin kalitesinden çok memnunlar. Bu memnuniyet bizleri de mutlu eder. Azerbaycanlı öğrencilerimizin standımıza göstermiş olduğu yoğun ilgi bizleri çok sevindirdi. Bu fuarın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Başkanlığı ve Sekretaryası Ardahan Üniversitesi tarafından yürütülen Kafkasya Üniversiteler Birliği’nin(KÜNİB) 14 farklı ülke üniversitelerinden 67 üyesi bulunuyor.

 c

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.