Üniversitedeki Yabancı Öğrencilerle Tanıtım Filmi Çekildi

            Uluslararası Göçmenler Günü’ Kapsamında Iğdır Üniversitesindeki Yabancı Öğrencilerle Tanıtım Filmi Çekildi.

            18 Aralık ‘Uluslararası Göçmenler Günü’ münasebetiyle Iğdır İl Göç İdaresi ve Üniversite Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü biriminin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında,

            Üniversitede lisans ve yüksek lisans öğrenimlerini sürdüren yabancı öğrencilere yönelik bir tanıtım filmi hazırlandı.

            Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Burak İli tarafından çekimleri tamamlanan filmin ardından yabancı uyruklu öğrencilerle, üniversite ve kent hayatına dair bir röportaj gerçekleştirdi.

            Renkli anların yaşandığı çekimler esnasında Türkiye’yi ve Iğdır’ı çok sevdiklerini belirten öğrenciler, Türkiye’de yaşadıkları deneyimleri Öğr. Gör. İli’ye aktardı.

            Halk tarafından çok sıcak bir şekilde karşılandıklarını da belirten öğrenciler; Türkiye’de aldıkları eğitim sonrası ülkelerine döndüklerinde kültür elçiliği yapmak istediklerini belirtti. Ayrıca Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş’ın da uluslararası öğrencilere yönelik sorunlara eğildiği ve Iğdır Üniversitesinin öğrenci odaklı bir misyon üstlendiğine vurgu yapıldı.

            Foto röportajların yer aldığı video, T.C. Iğdır Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından 18 Aralık 2019 tarihinde ‘Uluslararası Göçmenler Günü’ nedeniyle düzenlenen etkinlikte gösterildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.