Üniversite’de 7. Geleneksel Ehlibeyt Paneli Düzenlendi

9

Iğdır Üniversitesi’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ehlibeyt panelinin bu yıl 7. si düzenlendi. Büyük bir ilgi gören panele Iğdır Valisi Davut Haner, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, Iğdır İl Müftüsü Cüneyt Kulaz ve Iğdır Ehlibeyt Alimleri Derneği Başkanı Behlül Salmanlı’nın yanı sıra Iğdırlı vatandalar ile üniversite öğrencileri de yoğun bir ilgi gösterdiler.

Panelde, açılış konuşmasını Iğdır Üniversitesi Caferilik Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Musa Çetin yaptı. 7. Ehlibeyt Paneli’nin başkanlığını Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şadi Eren yaparken, Prof. Dr. Mehmet Atalan, Hasan Karabulut ve Arif Taşdemir panelist olarak katıldı. Her yıl farklı bir konuyla ele alınan panelde bu yılın konusu “Cafer-i Sadık” oldu.

 Programa konuşmacı olarak katılan Iğdır Ehlibeyt Alimlerinden Arif Taşdemir “Cafer-i Sadık’ın hayatı” hakkında detaylı bilgiler verdi.

Diğer bir panelist olan Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Mezhepler Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Atalan “Tarihsel süreçte Cafer-i Sadık” konulu konuşmasını yaptı.

Panelde son panelist olan CABİR- Caferi Alimler Birliği başkanı Hasan Karabulut “Kur’an ve Sünnet bağlamında Cafer-i Sadık”  konusunda bilgi verdi.

Panelde yapılan konuşmalardan sonra Iğdır Valisi Davut Haner, panele başkanlık yapan Prof. Dr. Şadi Eren’e ve panelistlere plaket takdim etti. Yoğun bir katılımın olduğu panelin sonunda Rektör Yılmaz da panelistlere Iğdır Üniversitesi adına çeşitli hediyeler takdim ettikten sonra hatıra fotoğrafı çekildi.

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.