Üniversite Akademik Yayın Sıralamasında Onlarca Üniversiteyi Geride Bıraktı

2018 yılında devlet üniversitelerinin yayın karnesi sıralamasında Iğdır Üniversitesi 124 üniversite arasından 62. sırada yer alarak önemli bir başarı sağladı. Ayrıca üniversitemiz 2006-2008 yılları arasında kurulan 41 üniversite arasından da 20. sırada yerini aldı.
Tüm dünyada bilimsel anlamda kabul gören, ülkemizde akademik atamalar/yükseltmeler dâhil birçok alanda en başta dikkat edilen ve web ortamında yayımlanan makalelerin sıralandığı Web Of Science’ın verilerine göre Iğdır Üniversitesi önemli bir başarı elde etti.
Rektör Alma; “Üniversitemizin Bu Başarısı Bizleri Gururlandırdı”
Iğdır Üniversitesinin akademik yayın sıralaması hakkında açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma şu açıklamalarda bulundu. “Web Of Science verilerine göre Türkiye’de bulunan devlet üniversiteleri arasında 124 üniversite içerisinde 62. sırada yer almamız bizi oldukça gururlandırdı. Üniversitemizin sadece yayın konusunda değil hemen her alanda büyük bir gelişim sürecine girdiğini görmekteyiz. Üniversitemizin akademik alandaki bu başarısı bizleri fazlasıyla memnun etti. Başarı çıtamızın bu kadar yükselmesinde emeği geçen bütün çalışama arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Üniversite olarak her alanda büyük bir gelişim ve değişim süreci içerisindeyiz. Her geçen gün yeni bölüm ve programlar açmaya devam ediyoruz.
Aynı zamanda açtığımız yüksek lisans ve doktora programlarıyla da akademik alt yapımızı güçlendiriyoruz. Öğrenci sayımız geçen yıla göre yaklaşık iki kat arttı. Şehit Bülent Yurtseven Kampüsümüzün peyzaj projesi de büyük ölçüde tamamlandı. Tüm bunlar, Üniversite olarak gelişmeye ne kadar önem verdiğimizi gösteriyor” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.