Ulusal Aşçılık Kampında Üniversitemiz de Temsil Edildi

ASOMDER (Aşçılık Okulu Mezunları Derneği) tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Ulusal Aşçılık Kampına Iğdır Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Aşçılık Bölümü de katıldı. Bölümü temsilen katılan Öğretim Görevlisi Arzu Odunkıran ve öğrencilerden Zehra Börekçi kampın çok verimli geçtiğini bildirdiler.

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan üniversitelerin gastronomi ve aşçılık bölümlerinden gelen akademisyenler, öğrenciler ve dünyanın dört bir yanında çeşitli otel ve restoranlarda çalışan şeflerin oluşturduğu yaklaşık 300 kişilik bir ekip katıldı. Etkinlikte alanında uzman şefler, öğrencilere makarna hamur işi, kuzu parçalama, ördek-tavuk, suchi, pirinç, kurubaklagil ve tahıl, dana, süt ve süt ürünleri ile ilgili uygulamalı eğitimler verdi.

Yine şefler tarafından akademisyenlere ekmek üretimi, baklava yapımı, çikolata üretimi ve yemek stilistliği hakkında detaylı bilgiler verilip uygulama yaptırıldı. Bunların yanısıra kamp sürecinin sonuna doğru aşçılık ve gastronomi bölümlerinin genel problemleri ve çözüm yolları için akademisyenler çalıştay düzenledi. Çalıştayda akademisyenlere rational mutfak ile ilgili uygulamalı eğitim gösterildi. Çok verimli eğitimler alındığını bildiren Öğretim Görevlisi Arzu Odunkıran gelecek yıl 6’cısı planlanan aşçılık kampını sabırsızlıkla beklediklerini belirtti.

Kampta ayrıca büyük gıda şirketlerinden üst düzey yöneticiler eğitim verdi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.