Uludağ’ın Soğuk Yamaçlarında Iğdırlıların Sıcak Buluşması

???????????????????????????????

 Bursa’da yaşayan Iğdırlılar beraberlik ve dostluklarını pekiştirmek ve devletin değişik kademelerinde çalışan, Bursa’ya yeni atanan hemşerilerine hoş geldin adına kahvaltı düzenleyerek bir araya geldiler. Yıllardır Bursa’da gerek siyasi, gerek bürokrasi ve gerekse sanayii ve ticaret alanında hizmet eden işadamları aileleri ile sıcak bir ortamda bulunmanın mutluluğunu yaşadılar.

Açış konuşmasını Maarif Müfettişi Zafer Tuna Yaptı. Tuna konuşmasında; “Siyasi ya da benzeri farklı amaçlardan uzak, böyle bir toplantıyla bir araya gelerek Iğdırlı hemşerilerimizin tanışıp kaynaşması, dayanışmasının güçlendirilmesi, aramıza yeni hemşerilerimiz katılması bizleri mutlu etmiştir. Bu tür organizasyonlara bizlerin her zaman ihtiyacı vardır.”diyerek, daha sonraki günlerde çeşitli etkinliklerle bir araya gelme temennisinde bulundular. 

 Organizasyonu düzenleyen ekip(Emekli Kurmay Albay Hanifi Yıldırım, Maarif Müfettişi Zafer Tuna, Öğretmen- gazeteci K.Ali Ergül, İş adamı Metin Budak, Öğretmen Servet Çiftçi.)adına, Emekli Kurmay Albay Hanifi Yıldırım bir konuşma yaptılar. Yıldırım; “Bizler Bursa’ya ayak bastığımızda sıcak bir ortamla karşılaştık. Gerek ben ve ailem, gerekse benimle birlikte Bursa’ya yeni gelen hemşerilerime Uludağ’ın soğuk eteklerinde sıcak bir ortam hazırlayarak, saygıdeğer hemşerilerimle buluşturan, değerli arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bu ortamda yalnız olmadığımızı anladık. Çünkü bizler vatanına bağlı, vatanını ve milletini seven bir toplumuz. Birlik beraberliğe ve barışa inanıyoruz. Çünkü her ne kadar Bursa’da doğmasak ta Bursa’yı kendi evimiz gibi biliyor ve seviyoruz.”diyerek teşekkür etti.

Iğdır Dernek Başkanı Kurban Güneş; “Böyle bir ortamda bulunmak bizleri gururlandırmış ve mutlu etmiştir. Aramıza yeni katılan hemşerilerime Bursa’mıza hoş geldiniz diyoruz. Çünkü doğduğumuz yer Iğdır bizim için ne ifade ediyorsa, Bursa’da bizim için aynı duyguları ifade etmektedir.”diyerek, birlikteliği organize eden hemşerilerine teşekkür etti.

İstanbul’dan katılan iş adamı Ahmet Yıldız; “ Böyle bir ortam özlenen bir ortamdır. Aranızda bulunmak beni mutlu etmiştir. Umarım bu birliktelik diğer illerde yaşayan Iğdırlılar içinde güzel bir örnek teşkil eder. Hemşerilerime çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Kahvaltıya katılan Iğdırlı aileler Bursa’da bulunma sebeplerini açıklayarak ve kendilerini tek tek tanıtarak diğer hemşerileriyle tanışma fırsatı bulmanın mutluluğunu yaşadılar..Kahvaltının ardından yöresel oyunlar oynandı,sıcak sohbetlerle hasret giderildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.