Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan Iğdır’a Geldi

a4

Ulaştırma ve Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan; “ülkemizde ve Iğdır’da birlik beraberliğe ve dayanışmaya ihtiyacımız var” diye konuştu.

Birtakım incelemelerde bulunmak için Iğdır’a gelen Bakan Lütfi Elvan, valilik şeref defterini imzaladıktan sonra Iğdır Valisi Davut Haner’in makamında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Iğdır’ın, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Çukurovası olan, gerçekten son derece mümbit arazileri olan ve tarımsal potansiyeli verimli olan bir il olduğunu söyleyen Bakan Elvan; “biz bakanlık olarak Iğdır havalimanını tamamladık. Yaklaşık yılda 250 bin yolcumuz bu havaalanını kullanmaktadır. Yine sınır kapımıza yönelik, komşu illerimize yönelik bölünmüş yol çalışmamız devam etmektedir. Burada son 11 yılda 172 kilometrelik bölünmüş yol çalışmasını tamamladık.

Bizden önce bölünmüş yol sadece 10 kilometreydi. Yine diğer sektörlerde, eğitimde sağlıkta yatırımlarımız devam ediyor. Iğdır’ın çok önemli potansiyeli olmasına rağmen yeterli anlamda değerlendirilemediğini düşünüyorum. Burada tabi ki yerel yönetimlerle özellikle hükümet arasındaki uyum önemlidir. 30 Mart yerel seçimin ardından seçilecek belediye başkanımız da Iğdır’ı ayağa kaldıracak

Şahlandıracak çalışmalara başlar. Bizde hükümet olarak alt yapıya yönelik çalışmalarımızı bugüne kadar yaptığımız gibi yine sürdüreceğiz” dedi.

“BİZİM BİRLİK BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR”

Ülkemizde ve Iğdır’da birlik beraberliğe ve dayanışmaya ihtiyacımız olduğuna vurgu yapan Bakan Elvan; “Iğdır ilimizde de bu gösterilecektir inşallah. Özellikle son bir buçuk iki yıllık süre içerisinde ‘Milli Birlik ve Kardeşlik’ projesi çerçevesinde başladığımız, daha sonra çözüm süreciyle devam eden bu huzur ortamı kardeşlerimizle birbirilerini kaynaştıracaktır. Bundan sonra hedefimiz çabamızı ilimizin kalkınmasına gelişmesine, daha fazla istihdam sağlanmasına, işsizlik oranını daha aşağı oranlarına çekilmesine harcayacağız. Eğer bu huzur ortamında birliktelik beraberlik devam ederse burada yapılamayacak şey yoktur” şeklinde konuştu.

Ardından Bakan Elvan, partilerle bir düğün salonunda düzenlenen programda bir araya geldi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.