Tuzluca’da Uygulanacak Projelerle İlgili İnceleme Yapıldı

Iğdır’ın balık ihtiyacının büyük bir kısmının üretildiği Hamurkesen Köyündeki tesislerin SERKA projeleri sayesinde yenilenmesi amacıyla yapılan keşif çalışmasına İl Müdürü Özkan Yolcu’nun da katılımı ile Proje uygulanacak alanda İl Müdürlüğü proje ekibi ile SERKA İl Koordinatörü Ramazan Mutlu Doğaner ve teknik elamanları keşif yaptılar.
Proje uygulanacak alanda konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Müdürü Özkan Yolcu, “İlimizde önemli bir üretim potansiyeline sahip olan tesislerin daha kapsamlı bir hale getirilmesi için SERKA’ya sunulacak proje çok önem arz etmektedir. Söz konusu proje sayesinde hem balık üretilecek havuzların hem de tesisler etrafındaki piknik alanlarının modern bir yapıya kavuşturulması amaçlanmaktadır. Söz konusu proje hayata geçtiğinde organik kahvaltı sunumu yapılabileceği gibi, yöresel yemeklerinde sunumu yapılabilecektir. Konaklama tesisleri sayesinde yayla turizminin önü açılacaktır.
Tuzluca İlçemiz; tarım, hayvancılık ve arıcılığın yanında turizm alanında da, doğasıyla, otantik bitki örtüsüyle, platolardaki meralarıyla, temiz havasıyla ve kaynak sularıyla, turizm yatırımlarına çok müsait bir ilçemizdir. Tuzluca’mızın Bu özelliklerini avantaja dönüştürecek projelere hazırlayarak bölgenin parlayan yıldızı olmasını sağlayacaktır” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.