Tuzluca’da Engelliler İçin El Sanatları Kursu Açıldı

32

Bedensel Engelliler Derneği Iğdır Şubesi Kurcusu ve Onursal başkanı Baran Turan, Iğdır’ın Tuzluca ilçesi Halk Eğitim Müdürlüğünün engelliler için açmış olduğu el işi kursunu ziyaret etti. Yıllardır ilimizde özel durum sahibi yurttaşlarımızın sorunları ile ilgilenen Turan’ı Halk Eğitim Müdürü Hamit Ulutaş karşıladı.

Iğdır Bedensel Engelliler Derneği Onursal Başkanı Baran Hanımefendi, engelli yurttaşlar için açmış oldukları el sanatları kursundan dolayı Tuzluca ilçe Milli Eğiitm ve Halk Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.

Kursa katılan kursiyerlerle bir süre sohbet eden Turan, Şunları söyledi; “Bu tür kursların çoğaltılması lazım. İnsanlarımıza el işi üürnlerini yapma becerisini ancak bu şekilde kazandırabiliriz. Böylece özel durum sahibi vatandaşlarımızı monoton bir yaşamdan kurtarıp yaratıcılıklarının ön plana çıkartmış oluruz. Atık malzemelerden çeşitli süs eşyaları, yöremize özgü desen ve motiflerle süslenmiş çeşitli dokuma ürünleri ile takı tasarım ürünleri üreterek diğer insanların engellilerin yeteneklerinin farkına varmalarının sağlamalıyız. Bu anlamda bir çabaya ön ayak olan Tuzluca Halk Eğitim Müdürlüğüne çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Tuzluca Halk eğitim Müdürü Hamit Ulutaş ile kursiyerler moral ve destek ziyaretlerinden dolayı Baran Turan’a teşekkür ederek uğurladılar.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.