Tuzluca’da 2. Buzağı, Kuzu ve Oğlak Güzellik Yarışması Yapıldı

İl Tarım Müdürlüğü ve Tuzluca İlçe Tarım Müdürlüğü’nün ortaklaşa çalışmasıyla hayvancılığın teşvik ve önemini vurgulamak adına, ayrıca Bakanlık tarafından 2018 yılının ‘Buzağı Yılı’ olarak ilan edilmiş olması sebebi ile hayvancılıkta olmazsa olmazlardan biri olan buzağıların önemine vurgu yapmak için 2019 yılında da ikinci buzağı yarışması Iğdır İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlendi. Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Tarım Orman Müdürü Kemal Birge ilimizde hayvancılık konularına değinerek sponsorlara katkılarından ötürü teşekkür etti.

Tuzluca Kaymakamı Abdullah Kadıoğlu ise konuşmasında hayvancılığın önemine vurgular yaparak yarışmaya katılan yetiştiricilere başarılar diledi. İl Müdürü Özkan Yolcu da kürsüye gelerek protokole, davetlilere, vatandaşlara “hoş geldiniz” dedi. Yetiştiricilere başarılar diledi. Sponsor olan birliklere, sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti. Daha sonra yarışmacıların geçiş töreni başladı.

Yarışma üç ayrı dalda yapıldı. Dereceye giren buzağı, oğlak ve kuzulara ödülleri verildi. Birincilere ödülleri; İlçe Kaymakamı Abdullah Kadıoğlu, İl Tarım Orman Müdürü Özkan Yolcu, Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan tarafından verilerek tören sona erdi ve yemek ikramına geçildi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.