Tuzluca Meslek Yüksekokulundan 21.Yüzyılda Gençlik ve Sorunları Paneli

Iğdır Üniversitesi Tuzluca Meslek Yüksekokulu tarafından “21. Yüzyılda Gençlik ve Sorunları” konulu panel düzenlendi. Karaağaç Kampüsü Konferans Salonu’nda düzenlenen panele konuşmacı olarak Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mehmet Tayfur ve Hayat Boyu Eğitim ve Şiddetle Mücadele Derneği (HEGEM) Vakfı Başkanı Adem Solak katıldı.
Moderatörlüğünü Tuzluca Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Kamil Ateş’in yaptığı panelde ilk olarak söz alan HEGEM Vakfı Başkanı Adem Solak, gençlik sorunlarına ilişkin çeşitli bilgilendirmeler yaparken bu konuda ebeveynlere büyük bir sorumluluk düştüğünü dile getirdi. Konuşmasının devamında şiddetin farklı türleri olduğuna değinen Solak, bu olgunun anne karnında başladığını ve içinde şiddetin yer aldığı bir dünyada yaşadığımızı ifade etti.
Panelde söz alan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Teyfur ise toplumun değer yargılarının çocuklar ve gençler üzerinden şekillendiğini, ilerlemenin gençlik ile sağlanacağını ve bireylerin kendilerine yaptıkları yatırımlar sayesinde insanlığa faydalı olacaklarını aktardı.
Panel, konuşmacılara teşekkür belgesi verilmesinin ardından sona erdi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.