Tuzluca Merkez’de Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor

DSİ, Iğdır’da yaptığı yatırımlarla Iğdır’ın topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Iğdır’da son dönemde yapılan su yapılarının artması, bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynuyor.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatıyla başlatılan projelerden Iğdır’da nasibini alıyor.
Bu kapsamda çalışmaları devam eden Iğdır Tuzluca İlçe Merkezi Taşkın Koruma İnşaatı ile 10 bin nüfuslu Tuzluca ilçesinin taşkın riskinin azaltılarak vatandaşın can ve mal güvenliğinin sağlanacağını belirten DSİ Genel Müdürü Murat Acu, “Proje ile ilçe merkezinin daha güzel bir görünüme kavuşacaktır” dedi.
Iğdır Tuzluca İlçe Merkezi Taşkın Koruma işi kapsamında imalatların % 35 ’inin 2017 yılında tamamlandığının altını çizen Acu, “2018 yılı Nisan ayı itibari ile Tuzluca deresi üzerinde sağ ve sol sahil olmak üzere 1.115 m kargir duvar imalatı tamamlanmıştır. Zavot Deresinde ise sağ ve sol sahil olmak üzere 500 m kargir duvar imalatı yapılmıştır. Kargir duvar imalatı dere yatağı tanzimi ve kazı çalışmaları devam etmekte olup, 2018 yılı içerisinde çalışmaların tamamlanması hedeflenmektedir” dedi.
Genel Müdür Acu, “Son olarak bu projenin yapılmasında en büyük destekçimiz Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na şükranlarımı sunuyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.