Tuzluca İlçesinde Kobanê’nin Yeniden İnşası İçin Yemekli Mevlit Düzenlendi

7

Iğdır’da Kobanê’nin yeniden inşası ve Kobanê’de şehit düşen YPG savaşçıları için yemekli mevlit verildi. HDP Tuzluca ilçe binası önünde kurulan çadırda verilen yemeğe DBP Tuzluca İlçe eş başkanları Sekan Güneş, Şirin Gültekin, HDP Tuzluca eş başkanları Alican Calayır, Medine Orhan, Tuzluca Belediye Eş Başkanı Neşegül Can Vekili Kamil Aldemir’in yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. Çadıra asılı üzerinde Kobanêde “direnen kadınla örgütlenelim yaşamı özgürleştirelim” pankartı dikkat çekti.

KOBANÊ’YE İLGİYİ DİRİ TUTMAK İSTİYORUZ’

 Verilen yemekte konuşan Tuzluca Belediye Eş Başkanı Neşegül Can, verilen mevlitli yemeğin amacının Kobane inşasına yardımdan çok Kobanê’ye olan ilgiyi diri tutmak olduğunu belirterek” Bizlerin bu yemeği vermemizdeki amaç Kobanê’nin inşasına katkıda bulunmaktan ziyade Kobanê’ye ilgiyi diri tutmak istedik. Tuzluca halkı olarak bu ve buna benzer etkinliklerimiz devam edecektir” dedi.

 Yapılan konuşmanın ardından Kobanêde şehit düşen YPG savaşçıları için mevlit okutuldu. Etkinlik verilen yemeğin ardından son buldu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.