Tuzluca Belediyesi’nin Projeleri Hayata Geçiyor

belediyemiz-projeleri-hayata-geciyor_1441710132

Tuzluca Belediyesi projeleri bir bir hayata geçiyor. Tuzluca Belediyesi tarafından ilçe merkezi eski hamam binasının olduğu yere kadın dayanışma ve üretim evi binası ile yanına şehir parkı inşaatına başladı. Daha önce Aşağı Mahalle’ye yapılan parkın tamamlanmasıyla beraber ilçe merkezinde vatandaşlarımızın nefes olacakları ortam sayısı artmıştı. Kişi başına düşen yeşil alanların oldukça yetersiz olduğu Tuzluca’da, insanların yaşam alanları genişleyecek.

Bununla beraber kadın dayanışma ve üretim evi ile birlikte kadınlarımız için hem üretim yapacakları hem de sosyal faaliyet sürdürecekleri bir alana kavuşmuş olacak. Ayrıca ilçede Mehmetcan Caddesi, eski mezbahane üzerinde belediye tarafından yapılmakta olan mezbahane ve yeni canlı hayvan pazarı inşaatının yapımına başlandı.

Belediye bütçesiyle yaptırılmakta olan mezbahane 4000 m2 inşaat alanıyla tam donanımlı mono-ray sistemli olup, dış kısmında hayvan bekletme alanı ve içerisinde küçük baş ve büyük baş kesim alanları, küçük baş soğutma ve büyük baş soğutma odaları, şüpheli hayvan odası, padok kısımları, veteriner odası, laboratuar, muhasebe odası, yemekhane, lavabo-wc kısmı bulunduğu belirtildi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.