“Türkmen eline, Türkün Elini Uzat”

yh

Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla, Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından, tüm Türkiye’de olduğu gibi Kars’ta da, “Türkmeneli’ne Türk’ün Elini Uzat “ kampanyası başlattıklarını da açıkladı.

Adıgüzel, Kars Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Ramazan’ın ilk gününden itibaren, Faikbey Caddesi üzerinde bulunan At Heykeli önünde stant kurarak Iraklı soydaşlarımız için yapılacak yardımları kabul ettiklerini söyledi.

Yardım kampanyasını, basın marifetiyle, afiş ve çeşitli şekillerde Kars halkına duyurduklarını da belirten Adıgüzel, yaptığı açıklamada:

“bugün İŞİD tarafından Ortadoğu coğrafyasında sistematik bir şekilde Müslüman Türk soydaşlarımızın katliamlara maruz kalmakta olduğunu söyledi.”

Bugün Irak’ta 2 milyona yakın Türkmen soydaşımızın yaşadığını dile getiren Adıgüzel: “Diğer etnik gruplar çeşitli mahfillerce himaye edilirken, soydaşlarımız ise yalnızlığa ve çaresizliğe mahkûm edilmiş durumdadır. MHP Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli, soydaşlarımızın maruz kaldığı bu olumsuz şartları göz önünde bulundurarak “Sen de doyur, sen de giydir” temasıyla Türkmeneli için yardım kampanyası başlatmış bulunmaktadır. İl ve İlçe Ocak başkanlıklarınca, yapılacak yardımları toplanması ve organizesinin sağlanacaktır” şeklinde açıklamada bulundu.

Adıgüzel açıklamasında ayrıca: “Bu katliamları Türkiye’de sadece gündem” getiren Milliyetçi ve Ülkücü harekettir. Yüce rabbim gaflet uykusunda olan milletimize bu uykudan uyanmayı nasip eylesin. Bu vesile ile sayın liderimiz Türkmen Beyi Devlet Bahçeli’nin talimatları ile “Türkmen Eline, Türkün elini uzat” kampanyası adı altıdan bir yardım kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Vatandaşlarımızın da bu yardım kampanyasına son derece duyarlı olacaklarına inanıyoruz. Yüce Türk milletinin Musul, Kerkük ve Talefer’de zulüm altında yaşayan soydaşlarımızın Ramazanı Şeriflerini tebrik ediyoruz” ifadelerini de kullandı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.