Türkiye’nin En Büyük Müzik Yarışmasına Ağrılı Gençler Damga Vurdu

A1

Gençlere yönelik ülkemizdeki en kapsamlı müzik etkinliği olanVodafone FreeZone 17. Liselerarası Müzik Yarışması, Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki büyük finalle tamamlandı. Yarışmada birinciliği büyük özveriyle yarışmaya katılan ve finale çıkan Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi göğüsledi. Finalde toplam üç ödül kazanan gençlerin coşkusu ve duygu yoğunluğu dikkat çekti. ŞarkıcıTeoman, birinci olan Ağrılı gençlere müzik koçluğu yapma sözü verdi.

“Gençlik bir kere yaşanır, özgürce yaşa” sloganıyla yola çıkanVodafone FreeZone’un, End Productions iş birliğiyle düzenlediği, Türkiye‘nin en büyük müzik yarışması ve lise etkinliği olanVodafoneFreeZone 17. Liselerarası Müzik Yarışması’nın finali büyük bir coşkuyla tamamlandı.

26 Nisan Cumartesi günü Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılan etkinlikte Türkiye‘den ve KKTC‘den finale kalan 42 lise arasından Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi İcra dalında birinci oldu. Türkiye‘nin 81 ilinden katılıma açık olan yarışmanın finalinde duygu dolu anlar yaşandı. Yarışmaya ilk kez katılan Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, büyük özveri göstererek katıldıkları yarışmaya hazırlık süreçlerini anlattıkları görüntüler izleyenleri duygulandırdı. İmkânsızlıklar içinde hazırlanmalarına rağmen büyük bir emekle başarıya ulaşıp birinci olanAğrıGüzel Sanatlar Lisesi dakikalarca ayakta alkışlandı. Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi ayrıca Erkek Solist dalında ikinciliği, Enstrüman dalında üçüncülüğü de alarak toplam üç ödüle kavuştu. Liselerine büyük ödül olan müzik stüdyosunu kazandıran gençlere bir sürpriz de jüri üyesi Teoman‘dan geldi. Teoman, yarışmanın birincisi Ağrılı gençlere müzik koçluğunu üstleneceğini söyledi. Vodafone FreeZone’un kuracağı müzik stüdyosu ise önümüzdeki aylarda Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi’ne kazandırılacak.

Finalde enstrüman dalında birinci olan Övgü Terzibaşıoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Denizhan Kılıç ise, AFS Kültürlerarası Macaristan  Yaz Müzik Okulu’na gitmeye hakkı kazandı.  Macaristan‘da müzik eğitimi alacak olan Denizhan Kılıç’ın gitaristi olduğu Övgü TerzibaşıoğluAnadolu Lisesi, sahnedeki heyecanlı performanslarıyla seyircileri kendine hayran bıraktı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.