”Türkiye Güven Huzur-8” Uygulaması Iğdır’da Gerçekleştirildi

ÜÇ AŞAMALI UYGULAMA İLE DENETİMLER YAPILDI
2 sabit uygulama noktası ile 34 ekip ve 202 personelin görev aldığı, üç aşamalı olarak düzenlenen uygulamada bulvar ve caddelerde, halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde ve umuma açık eğlence mekânları ile çevrelerinde denetimler gerçekleştirildi ve şüpheli görülen kişiler kimlik kontrolünden geçirilerek, üst aramaları ve genel bilgi toplama sorgulamaları yapıldı.
TOPLAM 1405 ŞAHIS SORGULANDI
İcra edilen uygulama neticesinde toplam 1405 kişi sorgulanarak arama kaydı bulunan 3 şahıs yakalandı. 23 cadde, sokak, park ile 47 umuma açık işyeri kontrol edildi. 6 araca toplam 2450 TL trafik idari para cezası uygulandı. 3 umuma açık işyerinin vergi levhasının olmadığı tespit edilerek gerekli tutanaklar düzenlendi. 38 kişiye Tütün ürünü (nargile) kullanmaktan toplam 4712 TL idari para cezası uygulandı. 6 iş yerine umuma açık iş yerine tütün mamulleri (nargile) kullandırmaktan idari işlem yapıldı ve 114 adet nargile ile 170 adet marpuç (nargile hortumu) mülkiyeti kamuya geçirilmek üzere muhafaza altına alındı. 1 adet ruhsatsız tabanca ile 8 adet fişek ele geçirildi ve şüpheli kişiler hakkında adli işlem başlatıldı.
DENETİM VE UYGULAMALARA DEVAM EDİLECEK
Konuyla ilgili olarak Valilikten yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için başlatılan denetim ve uygulamalarımıza bundan sonraki süreçte de devam edilecektir. Halkımızın da güvenlik güçlerimize gerekli desteği vererek gördükleri aksaklıkları bildirmek suretiyle yardımcı olacaklarına gönülden inanmaktayız” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.