Türkiye Birincisi Olan Öğrenci Ödüllendirildi

Yeşilay’ın düzenlediği öykü yarışmasında Türkiye Birincisi olan 4. sınıf öğrencisi Ece Zeren Doğan okulda düzenlenen törenle ödüllendirildi.
Iğdır Hüsnü M. Özyeğin İlkokulu öğrencileri bir başarıya daha imza atarak iki ödül birden aldı.
4. sınıf öğrencisi Ece Zeren Doğan,ve sınıf öğretmeni İshak Koçman,ile Sağlıklı nesil sağlıklı gelecek yarışmasında görsel alanda il birincisi olan 4. Sınıf öğrencisi Malik Eşter Çiftçi ,öğretmeni Özlem Şeren okulda düzenlenen törenle okul idaresi tarafından ödüllendirildiler.
Okul Müdürü Ercan Bilen, “Okulumuz 4-B sınıfı öğrencisi Ece Zeren Doğan,Yeșilay’ın düzenlemiş olduğu “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışmasında yazmış olduğu teknoloji bağımlılığı temalı hikayesi ile ilkokullar dalında Türkiye Birinciliği kazanmıştır. Yine sağlıklı nesil sağlıklı gelecek yarışmasında görsel alanda il birincisi olan Malik Eşter Çiftçi Iğdır Hüsnü M. Özyeğin ilkokuluna bu gururu yaşattıkları için, Sınıf öğretmenimiz İshak Koçman ı,Rehber öğretmenimiz Mihriban Verberi yi,Yesilay il temsilcisi Adem Çakmak ı,öğrencimizi ve Ailesini,yine sağlıklı nesil sağlıklı gelecek yarışmasında görsel alanda il birincisi olan Malik Eşter Çiftçi ,öğretmeni Özlem Şeren ‘i ayrıca tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyorum”dedi.
Törene Yesilay il temsilcisi Adem Çakmak, Müdür yardımcısı Savaş Erol, Fatma Kurt,Sevda Doğan, öğretmenler ,öğrenciler ve veliler katıldı.
Yeşilayın düzeneldiği yarışmada türkiye birincisi olan Ece Zeren’in yazdığı yazı:
ELİF’İN GÜNLÜĞÜ
(YEŞİLAY’ın Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek isimli hikaye yarışmasında TÜRKİYE birincisi olmuştur)
İki haftalık tatilin ardından Elif de arkadaşları gibi heyecanla okulun yolunu tuttu. Ama aklı hala tatilde kalmıştı. Onbeş tatili annesinin köyünde geçirmişti. Kış olmasına rağmen parlak bir güneş, köy meydanında soğuk havayı umursamadan oynayan birçok çocuk; uzun akşamlarda ise annesinin güzel hikayeleri ona muhteşem bir tatil yaşatmıştı.
Tatil bitmiş, Elif evine dönmüştü. Okula gitti. Okuldan geldi, ödevlerini yaptıktan sonra erken uyudu. Bir gün köy halkını neden bu kadar sevdiğini düşündü ve annesine sordu:
-Anne biliyor musun, dedi. Annesi elindeki cep telefonuna dalmıştı, onu duymadı bile. Ağabeyine gitti. ama ağabeyi bilgisayarla oynuyordu ve Elif’in içeri girdiğini duymadı bile, çok üzüldü. Elif, yalnız hissediyordu. Uzun zamandan beri babasına bir hediye almak istiyordu. Parasını biriktirmiş ama ne alacağı hakkında hiçbir fikri yoktu. Çünkü babası çok çalışıyor, eve geldiğinde ise bilgisayar ve televizyon başında vakit geçiriyordu. Hiç sohbet edemediklerinden babasının neye ihtiyacı var diye soramadı bile. Uyumaya gitti, yatağına uzandı ve her gece yaptığı gibi günlüğüne içini döktü:
“Sevgili günlük;
Bugün ailem ile hiç konuşamadık. Artık eskisi gibi kitap okuma saatlerimiz, kahvaltı sohbetlerimiz, oyun saatlerimiz yok. Artık annem masalı bile kendi okumuyor, tabletten dinletiyor. Oysa ben, annemin sesinden dinlemeyi seviyorum. Körebe, saklambaç, kovalamaca oynamayı özledim. Babamla bisiklet sürmeyi özledim. Abimle kavga etmeyi bile özledim. Keşke bu kadar gelişmeseydi teknoloji…”
Ertesi akşam yemek yerken aniden elektrikler kesildi. İki saatlik kesilme sebebiyle evde hayat durmuştu resmen. Annem masaya üç tane mum koydu. Mumun arkasında gölgelerimiz duruyordu. Bu durum çok komikti. Hep beraber güldük ve ardından babam bize küçüklüğündeki uzun kış gecelerini anlattı. Annem yanıma uzandı, birlikte uyuduk.
Sabah uyandığımızda her şey tatlı bir rüya gibiydi. Babam, anneme “Ailece güzel bir gece geçirmeyeli baya olmuş.” dedi, üzülerek. Zamanı geri çeviremeyiz, sevdiklerimize cansız teknolojik aletlerden daha çok vakit ayıralım.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
1
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.