Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Sendika Üyeleri İle Bir Araya Geldi

k

Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonuna bağlı Türk sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Iğdır’da sendika üyeleri ile bir araya geldi.

Önder Kahveci, Aralık, Karakoyunlu Tuzluca ilçeleri ile merkezde görev yapan üyeleriyle bir araya gelip sohbet etti.

Kamu-Sen toplantıda salonunda bir konuşma yapan, Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Diyarbakır’da ve son günlerde yaşanan terör olaylarını şiddetle kınadıklarını ifade etti.

Kahveci “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara Allah’tan şifa diliyorum. Terör olaylarının son bulmasını bu teröristlerin yok edilmesi gerekiyor. Bütün Türk vatandaşları gibi yüreğimiz yanıyor. Türkiye’ye karşı Oyun oynayanların oyunlarını bozmak için mücadele etmemiz gerekiyor. Her gün şehitlerimiz geliyor. Güneydoğu Suriye’den farksız.” dedi.

Kamu çalışanlarının haklarının her geçen gün gasp edildiğini ifade eden Kahveci, “Her geçen gün kamuda çalışan arkadaşlarımızın hakları yeniyor. Yetkili sendikanın hiçbir şey yaptığı yok toplu sözleşme masasında iktidar ne derse onu yapıyor. Sürekli çalışanlar, kaybediyor. Bu nedenle sendika olarak daha fazla çalışarak, üye sayısını attırmamız gerekiyor. Sendikacılık mücadele ile olur. Bizim yıllarca verdiğimiz mücadele nedeniyle kamu çalışanları kazanımlar elde etti. Ama yetkili sendika başkasına geçtiği için söylememe gerek yok her gün çalışanlar kaybediyor” diye konuştu.

740 bin kişinin kadroya geçirilmesi için vaatte bulunulduğunu vurgulayan Kahveci, “Yeni kadroya alınacak arkadaşların özlük hakları falan yok. İşte bu arkadaşlarımızın haklarını da bizler savunacağız. Nasilki geçmişte savunduk ise bundan sonrada savunacağız” ifadelerini kullandı.

Toplantıya Başkan yardımcısı Mustafa Genç, Abdurahman Uysal, Mail İşler  müdürü Hasan Şirin,Kars şube başkanı Erhan Sarıkaya

Kamu Sen Iğdır  Temsilcisi Ali Arslan, Türk Sağlık-Sen  Iğdır  İl Temsilcisi Haydarali Karasu, Iğdır develt Hastanesi iş yeri temsilcisi Ayşe Gölçek, Haber Sen başkanı Cafer Alakaş ile sendika üyeleri katıldı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.