Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 169. Yıl Dönümü Iğdır’da da Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

A4

10 Nisan Polis haftası etkinliği kapsamında Saat 9.00’da il emniyet müdürlüğü makamında tebrikleri kabulu ile başladı. Saat 10.00’da Atatürk anıtına çelenklerin konulması ile devam etti.

 Çelenk bırakma törenine Iğdır Valisi Davut Haner, Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Jandarma alay Komutanı Albay Erdem Yılmaz, Vali Yardımcıları ve Protokol katıldı.

 Çelenk bırakma töreninden sonra Atatürk Caddesinde polislerin taşıdığı dev Türk bayrağının arkasında Polis kıyafetli 81 Minik çocuğun elinde her ilin ismi ve plakasının yazılı olduğu filama ve türk bayrağı ile yürüyüş gerçekleşti. Yürüyüşte Polisler “Farklılığa Saygı, Birliğe Saygı”, “81 il Tek Yürek”, “Sizler için Varız”, “Polis teşkilatı 169. Yaşında” Yazılı pankart taşıdılar.

Iğdır Valiliği önüne kadar yapılan yürüyüşte çocuklar en büyük bayrak bizim bayrak sloganı attı.

Burada bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Güneşin ilk doğduğu Iğdır ilinde polis haftamızı kutlamaktayız.”dedi. Babal, Bu gün 81 çocuğumuzun elinde 81 vilayetimizi temsilen birer bayrak ve plaka ve isimlerin olduğu filamalar var. Türkiye güneşin ilk doğduğu yer olan Iğdır’dan 81 vilayetimize selam yolluyoruz. Barış olsun huzur olsun mutluluk olsun diyoruz. 81 Vilayetimizin polis gününüde buradan kutluyoruz. Halkımızın desteğinede buradan teşekkür ediyoruz. Ayrıca biraz önce gördüğünüz ikinci pankartımızda Iğdır halkına sesleniyoruz. Farklılıklara saygı diyoruz. Birliğe saygı diyoruz. Nolur bunu da önemseyiniz.”şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.