Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü

Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıl dönümünü kutlama etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni yapıldı.
Törene Iğdır Vali Enver Ünlü, Garnizon ve 5. Hudut Alay Komutanı P. Albay Yılmaz Doğan, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Sağlam, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, İl Jandarma Komutanı Hakan Başakçı, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar, şehit yakınları, gaziler, öğrenciler ve teşkilat mensupları katıldı.
İl Emniyet Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtı’na sunulmasıyla başlayan program; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam ederek konuşmaların yapılmasının ardından sona erdi.
Yaptığı konuşmada Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıl dönümünü tebrik eden Vali Ünlü, “Son derece şerefli bir görevi canı pahasına yerine getiren vefakâr emniyet mensupları; bugün Türk Polis Teşkilatının yeni 174. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve sevincini yaşıyoruz. Devletlerin ilerlemesinde ve gelişmesinde en önemli unsurlardan biri istikrar, huzur ve güven ortamıdır. Emniyet Teşkilatımız ise 174 yıldır ülkemizde bu ortamın korunmasında en büyük güvencemizdir. Türk Polis Teşkilatı; kurulduğu 1845 yılından bugüne kadar, edindiği bilgi ve tecrübelerin yanı sıra halkımızın güveni, desteği ve işbirliği sayesinde hizmet kalitesini her geçen gün artırmıştır. Toplumun huzur ve güvenliği, vatandaşların can ve mal emniyetini sağlama, kanun hâkimiyeti ve devlet otoritesinin koruma, demokrasi ve özgürlükleri temel kabul edip, terörizme yol açan sebeplerin ortadan kaldırılması gibi çok önemli ve hayati görevler üstlenen Emniyet Teşkilatımız; dünyadaki sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmelerle birlikte, çağın teknolojisini de yakından takip etmektedir.
Özellikle polis-vatandaş işbirliğiyle hayata geçirdiği sosyal projeler ve yapılan başarılı çalışmalarla ilimizin bir huzur kenti olmasında ciddi katkılar sağlayan, gurur kaynağımız polislerimizin bizleri ileriye taşıyacak her adımını desteklemeye ve onların yanında olmaya devam edeceğiz.
Değerli Iğdırlılar, 15 Temmuz’da şehitlerimizin yadigarı cennet vatanımızı işgal etmek isteyen hainlere karşı kahramanca mücadele eden Türk Polis Teşkilatı, devletimizin bütünlüğüne ve istikbaline yönelen her türlü tehdit ve tehlikeyi dirayetli duruşu ve yüce milletimizin destansı mücadelesiyle bertaraf ederek, bağrından çıktığı aziz milletimizin gönlünde taht kurmuştur Bugün Polislerimize yardımcı olmak istiyorsak şüpheli durumları, Emniyet Görevlilerimize veya 155 polis imdat hattına bildirmemiz gerekmektedir. Kıymetli Polislerimiz; bu güzel serhat kentimizde ve şehitlerimizin mübarek kanlarıyla sulanan aziz vatan topraklarımızda içeriden ve dışarıdan gelecek her türlü tehlike; sizlerin kanunlara aykırı olmayan emirleri, kararlı, cesur ve vakur bir şekilde uygulamanızla bertaraf edilecektir.
Sizler bu kutsal görevinizi ifa ederken, Atatürk ilke ve inkılaplarından; Cumhuriyetin, demokrasinin temel ilkelerinden ve doğruluk, dürüstlük ve şefkatli yaklaşımdan da hiçbir zaman ayrılmayacaksınız. Biliyoruz ki polisimizi güçlü kılan, sonsuz bir iman, vatan millet aşkı ve bu toprakların kültürüdür. Akif’in şu sözleri sizlerin pusulasıdır; Yılmam ölümden, yaradan, askerim; Orduma, gazi dedi Peygamberim Bir dileğim var, ölürüm isterim: Yurduma tek düşman ayak basmasın. Âmin! desin hep birden yiğitler, Allâhu ekber! gökten şehidler. İşte bu ruh, askerimizi, polisimizi ve milletimizi, her daim muvaffak eylemiştir. Bu duygu ve düşüncelerle; 8 Eylül 2015’de menfur bir terör saldırısında kaybettiğimiz 13 şehidimiz, Ankara Özel Harekât Daire Başkanlığı’nda görevli iken 15 Temmuz gecesinde hainlerin bombardımanı sonucunda şehadete eren Hemşehrimiz Başkomiser Bülent Yurtseven ve İzmir Adliyesindeki hain saldırıda şehit düşen Elazığlı Polisimiz Fethi Sekin başta olmak üzere;
Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, huzur ve güvenliğine sonsuza kadar sahip çıkmak için görevlerini yerine getirirken, canlarından aziz bildikleri vatan, millet ve bayrak sevgisi uğruna kendilerini hiçe sayarak feda eden kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve şükranla anıyor; gazilerimize, tüm emekli polislerimize ve görevleri başında bulunan teşkilat mensuplarımıza sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 174. yılınız kutlu olsun” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.