Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcıları Iğdır’da 13 Polisin Şehit Olduğu Yere Karanfil Bıraktı

Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan ve Selahattin Dolğun, Iğdır’a istişare toplantısı için geldi.
Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan ve Selahattin Dolğun Iğdır il başkanı Ali Arslan, başkan yardımcısı Ercan Bilen, Kurban Parlar ve üyeleriyle birlikte 8 Eylül 2015 tarihinde Iğdır’ın Hasanhan köyü yakınlarında bölücü terör örgütü tarafından 14 polisin şehit edildiği mevkie giderek karanfil bırakıp dua ettiler.
Burada bir konuşma yapan Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan, ”8 Eylül 2015 tarihinde Iğdır Aralık karayolunda hain bir saldırı sonucu şehit olan 13 polisimizin şehit edildiği yeri öncelikle ziyaret etmek istedik. Bu bizim ülkemizin bütünlüğüne ve bu ülke için canını feda eden şehitlere en büyük borcumuzdur. Burada bizlerin güvenliği için hayatını kaybeden şehit olanlara Alalh’tan rahmet diliyoruz. Türk Eğitim Sen olarak onların ilklerinin, bölünmez bütünlüğü uğruna can verdikleri vatanın bölünmemesi için,bu vatanın bu ülkenin dünyanın en gelişmiş güçlü ülkesi haline gelmesi için yürütmüş olduğumuz mücadele karalılıkla devam edecektir. Bugün Ülkemizin Güneydoğusunda, Suriye Afrin’de, Irak’ta şehitler veriyoruz. Bu Anadolu coğrafyasında vatan tutmanın bir bedelidir. Biz Türk milleti olarak dünde bedel ödedik bugünde öderiz. Bundan sonrada öderiz ödeyeceğiz, ödemeye de hazırız. Şunu dost düşman herkes bilsin ki kimse bu vatan toprağından bir çakıl taş bile koparamaz. Biz buna asla izin vermeyeceğiz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Bizlerde onların yolunda Türk Eğitim-sen ailesi olarak vatan için şehit olmayı göze almış bir topluluğuz” dedi.
Selahattin Dolğun da, “Dün 10 Nisan Polis günüydü. Bütün polislerimizin gününü kutluyoruz. Gazi polislere saygımızı sunuyoruz, şehitlere de Allah’tan rahmet diliyorum. Türk polisi her zaman vatan için can vermiştir. Türk emniyeti hain FETÖ’cülerden temizlenerek gerçek hüviyetine kavuşuyor“ şeklinde konuştu.
GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ
Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yaşar Şahindoğan, Selahattin Dolğun Iğdır’a gelerek bir dizi inceleme ve görüşmeler yaptılar.
Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yaşar Şahindoğan, Selahattin Dolğun ve Iğdır İl başkanı Ali Arslan, başkan yardımcısı Ercan Bilen ile birlikte Milli eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu’yu ziyaret ettiler.
Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette eğitimin sorunları, öğretmenlerin durumu ele alındı.
Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yaşar Şahindoğan, Selahattin Dolğun, Milli eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu’ya görevinde başarılar dileyerek sendika çalışmaları hakkında bilgi verdiler.
Milli Eğitim Müdürü M. Murat Aydoğdu’da ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyaret bir süre devam eden sohbetten sonra iyi dilek ve temenni dilekleri ile sona erdi.
ŞEHİTLER İÇİN FİDAN DİKİLDİ
Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan ve Selahattin Dolğun istişare toplantısı için geldiği Iğdır’a Afrin Şehitleri için fidan dikti.
Türk Eğitim Sen Iğdır İl temsilcisi Ali Arslan tarafından düzenlenen etkinlikte Zeytin Dalı harekatı sırasında şehit düşen Mehmetçiklerin anısına Kent ormanında çam fidanı dikildi.
Ağaç dikme törenine katılan Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan ve Selahattin Dolğun, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan 60 askerimiz için 60 adet fidan dikimi yapıldığını söyledi.
İl Başkanı Ali Arslan da, ”Kahraman Mehmetçiğimiz, Afrin’de destan yazdı. Burada şehit oldu. Bizde şehitlerimiz için fidan dikimi yaptık onları bütün şehitlerimiz unutmayacağız. Onlar sayesinde bugün ülkemizde yaşıyoruz“ dedi. Ağaç dikme törenine Türk Eğitim Sen yönetim kurulu üyeleri ve öğretmenler katıldı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.