Türk Eğitim Sen Başkanı Ali Arslan: “Dünya Kudüs Gününü Unutmayacağız‏”

bb

 Ali Arslan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bilindiği üzere, İmam Humeyni tarafından ilan edilen bu gün bütün dünya Müslümanları tarafından kabul edilmekte, Ramazan ayının son Cuma gününde kendi bulundukları bölgelerde çeşitli programlar düzenlenmektedir.

Müslümanların yaşadıkları toprakların hepsi azizdir. Dünyanın her neresinde bir İslam toprağı işgal altındaysa, bu durum orada yaşamayan Müslümanlara da büyük bir acı vermekte, işgal altındaki İslam topraklarının kurtuluşu için çaba sarf etmektedirler. Müslümanların ilk kıblesi Kudüs, tüm dünyada bu yıl bir kez daha Dünya Kudüs Günü’nde hatırlanıyor. İsrail tarafından yaklaşık 45 yıldır işgal altında tutulan Kudüs için İslam aleminde çeşitli etkinlikler, protesto gösterileri düzenleniyor. Ramazan ayının son cuması tüm dünyada “Dünya Kudüs Günü” olarak kutlanıyor. Dünya Kudüs Günü’nde, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın özgürlüğe kavuşması için dualar ediliyor.

İsrail, Doğu Kudüs’ü 45 yıl önce işgal etti. Hâlâ işgal devam ediyor ve İsrail’in zulmü devam ediyor. Bu Kudüs Günü’nde eli kanlı İsrail Gazze’de soykırım yapıyor. Bu soykırımı da herkes seyrediyor. İsrail her geçen gün Kudüs’te dolayısıyla Mescid-i Aksa’da etkinliklerini artırma yoluna gidiyor. Müslümanların Mescid-i Aksa’da namaz kılmalarına bile müsaade edilmiyor. Şu an Mescid-i Aksa’da orta yaş ve genç nüfusun namaz kılması yasak. İsrail, Kudüs’teki uygulamalarına verilen hiçbir tepkiye aldırış etmiyor. Mescid-i Aksa’nın altında uzun süredir kazılar yapılıyor. Kazıların gerçekte ne için yapıldığı sürekli saklanıyor. Ancak bilinen bir gerçek var ki o da İsrail’in bir Mescid-i

Aksa’yı bir an önce yıkmak istediği. İsrail, Müslümanların ilk kıblesini bu yolla yıkıp yerine kendi mabetlerini inşa etmeyi planlıyor. Biz ilahi ziyafet ayı olan mübarek Ramazan Ayı’nın son Cuma gününü, her yıl zulme ve tecavüze uğrayan Müslümanların İslam’ın düşmanlarına karşı öfke ve nefretini ortaya koyması, Müslümanların ilk kıblesi olan Betül Mukaddes’in özgürlüğüne kavuşturulmasının gündeme getirilmesi ve Filistinli Müslümanlara karşı yapılan zulümlerin ifşa edilmesini istiyoruz.

Gazze’de tarihin en büyük soykırımlarından birisi yaşanıyor. Gözü dönmüş siyonist İsrail masum insanları öldürüyor. Dünya ise bunu seyrediyor. Dünyanın neresinde olursa olsun zalimlerin zulmüne son vermek için burada toplandık. Irak’ta İŞİD denilen caniler, Filistin’de

İsrail canilerine karşı yine ABD ve Fransa’ya tepki olsun diye buradan haykıracağız. Bizler hiç bir zaman oyuna gelmedik bundan sonrada gelmeyeceğiz. Bizim için şu bu mezhep önemli değildir. Bizim için Kelimeyi Şahadeti getiren Allah’a ve Peygamber’e inanan herkes birdir.

Devletimizi ve bayrağımızı korumak için her zaman ölmeye hazırız.

Müslüman olan herkes bizim kardeşimizdir. Şerefli Iğdır halkı bu fitneyi elinin tersi ile itmiştir. Ne demek Şii, ne demek Sünni biz Müslüman’ız, biriz. Kudüs’ü unutmayın! Kudüs özgürlüğüne kavuşuncaya kadar. Ramazanın son Cuma’sı Kudüs Günü’dür.

Biz de Türk Eğitim-Sen Iğdır Şube Başkanlığı olarak, Müslüman aydınları ve mütefekkirleri siyonist işgal ve yeni sömürgecilik karşısında durmaya, emperyalist ve Siyonistlerin komplolarını ifşa etmek amacıyla siyasi bir mücadele sahnesinde yer almaya davet ediyoruz. Batının faşist ve sömürgeci ideolojisinin İslam toplumlarına bir virüs gibi bulaştırılmasının önü alınmalıdır.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.