TÜBİTAK Ortaöğretim Projeleri Semineri Yapıldı

IĞDIR'DA EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ. (İHA/IĞDIR-İHA)

Iğdır’da 2015-2016 eğitim öğretim yılı TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması için bir seminer düzenlendi.

Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü’ndeki konferans salonunda yapılan seminere Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve TÜBİTAK Erzurum Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Şükrü Baydemir, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Muhittin Yücel, il ve ilçe milli eğitim şube müdürleri, il ve İlçe ortaöğretim okul müdürleri, il ve ilçe ortaöğretim okullarında projelerden sorumlu müdür yardımcıları ile proje koordinatörü öğretmenler katıldı.

 İl Milli Eğitim Müdür Vekili Muhittin Yücel, proje çalışmalarının kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, “Bunun için Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu işin uzmanları sizlere bilgi verecektir. Geçen yıl bölgede proje sayısını artıran tek il biziz ve üçüncü olduk. Bu sene daha çok proje yapacağız, fakat kaliteli projeler hazırlayacağız” dedi.

Prof. Dr. Baydemir ise, proje yarışmalarının yapılış tarzıyla alakalı bilgilendirme sunumunu yaptı. Baydemir, “Iğdır 2015 yılında en güzel projeler ile yarışmaya katıldı.            Başarıda elde etti. Bu senede aynı başarıyı bekliyoruz. Erzurum bölgesi olarak 2 bin 413 proje ile Mersin ilinden sonra ikinci geldik. Proje sayısının fazlalığı güzel bir olay ama kaliteyi de yükseltmemiz gerekiyor. İyi bir araştırma şarttır. Projede görülen en büyük eksiklikler iyi sunumun olmamasıdır. Projede sunum çok önemlidir. Projeyi, proje yazma usulüne uygun olarak hazırlamalıyız. Sunumlar renkli ve etkileyici olmalıdır. Öğrenci projeye hakim olmalı, projenin içeriğini iyi bilmelidir. O zaman başarı gelir. Proje başlığı da ilgi çekmeli, içi dolu olmalıdır” dedi.

 Baydemir’den sonra Iğdır Üniversitesi Öğretim Görevlileri Yrd. Doç. Dr. Uğur Güller, Yrd. Doç. Dr. Sertaç Hopoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Adem Koçyiğit’te örnek projelerle ilgili sunum yaptılar.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.