Trafik Kazaları Artınca Belde Halkı Yolu Trafiğe Kapattı

kk

Iğdır Karakoyunlu karayolu üzerinde bulunan Melekli beldesi sakinleri karayolunu bir süreliğine trafiğe kapatarak üst geçit isteğinde bulundular.

Geçtiğimiz hafta sonu Karakoyunlu Iğdır arası karayolu üzerinde Melekli asfalt mezarlığına yakın bir mevkide ilkokul öğrencisi olan Ali Ekrem Gökdemir’in geçirmiş olduğu trafik kazası halkı sokağa döktü.

Melekli-Karakoyunlu Karayolu’nda trafiği durdurma eylemi gerçekleştiren öğrenci ve öğrenci velileri, yolu trafiğe kapattı.

Kazaların sık meydana geldiği okul yoluna üst geçit yapılmasını isteyen veliler, artık kimsenin yaralanmaması ve ölmemesi için üst veya alt geçit yapılması gerektiğini söyledi.

Öğrenciler ellerinde taşıdıkları “Üst geçit istiyoruz”,“Ali Ekrem için el ele”, “Ehliyetini pazardan mı aldın” yazılı pankartlarla yaşanan bunca trafik kazasına dikkat çekerken arkadaşları Ali Ekrem için birlik mesajı verdiler.          Vatandaşları sakinleştiren Emniyet Müdür yardımcısı Serhat Alkan’da “Acınızı anlıyorum. Benim de okula giden çocuğum var en kısa sürede gerekli tedbiri alacağız. Gerekirse ışıklı lambalar veya hız kesici bırakacak gerekli trafik kontrolünü yapacağız şimdi sessizce dağılın Sayın valimiz ve emniyet müdürümüz gerekli çalışmayı yaptı karayolları gerekeni yapacak” şeklinde konuştu.

Jandarma ve polis ekiplerinin kontrolü altında yapılan eylem olaysız bitti.

İlkokul öğrencisi Ali Ekrem’in kritik durumu ise ciddiyetini koruyor.

GEREKİRSE YİNE KAPATIRIZ

“Melekli belde halkı  ‘ alt veya üst geçit çalışmaları yapılmazsa tekrar tekrar yolu kapatırız diyerek bu işin peşini bırakmayacaklarını belirtti.

Melekli Beldesi belediye başkanı Ali Varol, Belde halkını sakinleştirerek, Konuyu Vali ve emniyet müdürlüğüne götürdüğünü Vali Davut Haner ve Emniyet Müdürü Yüksel Babal’ın buraya gelerek Karayolu yetkilileri ile inceleme yaptıklarını gereken ne ise yapılacağını söyledi.

Melekli Belediye Başkanı Ali Varol, Melekli-Karakoyun Karayolu’nda sık sık bu tür kazaların meydana geldiğini ve bu kazalara hiç bir önlem alınmadığını belirtti.

Bu tür kazaların önlenmesi için Yetkililer karayollarıyla görüştü. En kısa zamanda Alt geçit ve üst geçit yapılması için bir çalışma yapılacağı belirtildi. Melekli Belediye başkanı olarak bu konunu çözümü için elimizden gelen çalışmayı yapacağız. Çünkü kaybettiğimiz bir can bir yuva bunların yıkılmasına

müsaade etmeyeceğiz.”şeklinde konuştu.

gg

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.